Valbona Mala Ibrahimaj B.I.
NUI: 812481125 · Istog88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
4,267 businesses registered in Istog, Kosovo
Istog has 4,267 registered businesses in Kosovo. Browse the full company list, see the most active sectors, and track recent registrations below.
Active vs closed
| Category | Value |
|---|---|
| Active | 2,097 |
| Closed | 2,170 |
By entity type
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 3,242 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 963 |
| Ortakëri e përgjithshme | 29 |
| Kooperativa Bujqësore | 18 |
| Shoqëri aksionare | 11 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 4 |
NACE classification
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 351 |
| Aktiviteti i taksive | 222 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 205 |
| Rritja e gjedheve për qumësht | 172 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 140 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 137 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 130 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 116 |
New registrations and closures over the last 24 months
| Month | Registrations |
|---|---|
| 11 | 6 |
| 12 | 10 |
| 01 | 9 |
| 02 | 9 |
| 03 | 11 |
| 04 | 16 |
| 05 | 15 |
| 06 | 11 |
| 07 | 15 |
| 08 | 16 |
| 09 | 23 |
| 10 | 20 |
| 11 | 9 |
| 12 | 2 |
| 01 | 13 |
| 02 | 16 |
| 03 | 21 |
| 04 | 27 |
| 05 | 14 |
| 06 | 16 |
| 07 | 14 |
| 08 | 13 |
| 09 | 13 |
| 10 | 8 |
What percentage of businesses registered each year are still active today
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 26.3% | 26.3% | 26.3% | 26.3% | 25.2% |
| 2001 | 15.2% | 15.2% | 15.2% | 15.2% | 14.3% |
| 2002 | 16.8% | 16.8% | 16.8% | 16.8% | 16.1% |
| 2003 | 38.8% | 38.8% | 38.8% | 38.8% | 30.6% |
| 2004 | 31.2% | 31.2% | 31.2% | 30.7% | 28.1% |
| 2005 | 32.7% | 32.7% | 32.7% | 28.8% | 26.8% |
| 2006 | 37.6% | 37.6% | 37.6% | 34.7% | 28.7% |
| 2007 | 39% | 37.7% | 37.7% | 36.4% | 27.3% |
| 2008 | 48.5% | 46.4% | 46.4% | 45.4% | 39.2% |
| 2009 | 41.2% | 40.2% | 40.2% | 40.2% | 33% |
| 2010 | 41.2% | 40.2% | 38.1% | 37.1% | 33% |
| 2011 | 33.3% | 32.2% | 31.1% | 31.1% | 28.9% |
| 2012 | 45.5% | 45.5% | 43.4% | 37.9% | 36.6% |
| 2013 | 40.7% | 40.7% | 40% | 37.1% | 32.9% |
| 2014 | 55.3% | 51.8% | 49.6% | 48.2% | 45.4% |
| 2015 | 57.6% | 55.8% | 55.8% | 52.7% | 49.1% |
| 2016 | 57.4% | 55.9% | 54% | 52% | 48.5% |
| 2017 | 63.9% | 63.9% | 62.8% | 61.2% | — |
| 2018 | 64.1% | 62.9% | 62.4% | 61.2% | — |
| 2019 | 94.4% | 93.8% | 92.6% | 90.1% | — |
| 2020 | 99.2% | 94.9% | 94.1% | 93.2% | — |
| 2021 | 98.6% | 98.6% | 98.6% | 97.1% | — |
| 2022 | 96.2% | 96.2% | 94.9% | — | — |
| 2023 | 96.5% | 96.5% | 94.4% | — | — |
| 2024 | 100% | 98.8% | — | — | — |
| 2025 | 96.2% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
How old are the businesses in this municipality?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 166 |
| 1-2 yr | 341 |
| 3-5 yr | 421 |
| 6-10 yr | 854 |
| 11-20 yr | 1,132 |
| 20+ yr | 1,353 |
| Business | Employees |
|---|---|
| 187 | |
| 50 | |
| 50 | |
| 35 | |
| 33 | |
| 30 | |
| 30 | |
| 28 |
Sub-locations within Istog
| Place | Total | Active |
|---|---|---|
| Banjë | 325 | 164 |
| Vrellë | 275 | 127 |
| Gurrakoc | 264 | 78 |
| Kovragë | 98 | 53 |
| Cerrcë | 95 | 54 |
| Gjurakoc | 92 | 87 |
Latest businesses in Istog
NUI: 812481125 · Istog88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
NUI: 812477695 · Istog88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
NUI: 812476077 · Istog88%
Punimet e kulmit (çatisë)
| 28 |
| 22 |
| Dobrushë | 84 | 42 |
| Shushicë | 82 | 36 |
| Istog i Poshtëm | 78 | 44 |
| Rakosh | 63 | 19 |
| Sudenicë | 62 | 16 |
| Tomoc | 57 | 21 |
| Saradran | 56 | 16 |
| Lubozhdë | 54 | 27 |
| Kashicë | 53 | 27 |
| Bajë e Pejës | 53 | 8 |
| Dubravë | 49 | 26 |
| Lubovë | 39 | 19 |
| Prigodë | 38 | 13 |
| Carrallukë | 38 | 10 |