Mobileria Malsia Re SH.P.K.
NUI: 812326959 · Ferizaj88%
Prodhimi i mobilieve të kuzhinës
21,165 biznese të regjistruara në Ferizaj, Kosovo
Ferizaj ka 21,165 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 11.581 |
| Të Shuara | 9.584 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 13.214 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 7.541 |
| Ortakëri e përgjithshme | 333 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 35 |
| Shoqëri aksionare | 31 |
| Ortakëri e kufizuar | 4 |
| Kooperativa Bujqësore | 4 |
| Ndërmarrje shoqërore | 2 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Aktiviteti i taksive | 1.307 |
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 1.026 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 898 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 757 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 677 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 627 |
| Tregtia me pakicë e tekstileve… | 546 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 526 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 66 |
| 10 | 96 |
| 11 | 68 |
| 12 | 74 |
| 01 | 94 |
| 02 | 96 |
| 03 | 78 |
| 04 | 98 |
| 05 | 114 |
| 06 | 94 |
| 07 | 157 |
| 08 | 86 |
| 09 | 90 |
| 10 | 82 |
| 11 | 86 |
| 12 | 56 |
| 01 | 101 |
| 02 | 105 |
| 03 | 137 |
| 04 | 98 |
| 05 | 79 |
| 06 | 86 |
| 07 | 109 |
| 08 | 72 |
| 09 | 6 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 31.5% | 31.3% | 31.2% | 31.2% | 29.2% |
| 2001 | 21.3% | 20.9% | 20.9% | 20.9% | 18.5% |
| 2002 | 31.6% | 31.6% | 31.6% | 31.6% | 27.8% |
| 2003 | 32.9% | 32.9% | 32.9% | 32.6% | 29.9% |
| 2004 | 31.7% | 31.7% | 31.7% | 30.4% | 27.2% |
| 2005 | 33.8% | 33.8% | 33.4% | 30.7% | 29% |
| 2006 | 36.4% | 36.4% | 35.1% | 34.1% | 31% |
| 2007 | 43.6% | 41.5% | 39.9% | 38.4% | 34.7% |
| 2008 | 43.8% | 41.4% | 40.5% | 38.1% | 33% |
| 2009 | 45.2% | 43.1% | 41.3% | 40% | 34.4% |
| 2010 | 42.8% | 40.2% | 38.9% | 37.4% | 32.1% |
| 2011 | 44.4% | 42.5% | 40.8% | 38.4% | 34.5% |
| 2012 | 46.9% | 43.5% | 41.4% | 38.4% | 36.1% |
| 2013 | 47.4% | 44.5% | 40.9% | 38.9% | 36.5% |
| 2014 | 53.9% | 50.7% | 48.5% | 46.2% | 44% |
| 2015 | 51.2% | 49.9% | 48.5% | 46.6% | 45.3% |
| 2016 | 59.2% | 57% | 54.9% | 53.8% | 52.1% |
| 2017 | 57.4% | 54.6% | 53.1% | 52% | — |
| 2018 | 62.7% | 60.7% | 59.5% | 58.7% | — |
| 2019 | 94.8% | 93.9% | 93% | 91.5% | — |
| 2020 | 98.5% | 96.8% | 96% | 95.5% | — |
| 2021 | 98.4% | 96.6% | 95.6% | 95% | — |
| 2022 | 99% | 97.9% | 97.2% | — | — |
| 2023 | 98.3% | 97.5% | 96.9% | — | — |
| 2024 | 99% | 98.1% | — | — | — |
| 2025 | 99.4% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 1.092 |
| 1-2 yr | 2.187 |
| 3-5 yr | 2.845 |
| 6-10 yr | 3.861 |
| 11-20 yr | 6.100 |
| 20+ yr | 5.080 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 750 | |
| 400 | |
| 290 | |
| 250 | |
| 204 | |
| 164 | |
| 157 |
Nën-lokacionet brenda Ferizaj
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Greme | 485 | 314 |
| Bibaj | 351 | 218 |
| Prelez i Jerlive | 302 | 187 |
| Komogllavë | 281 | 139 |
| Sojevë | 242 | 137 |
| Koshare | 212 | 115 |
Bizneset e fundit në Ferizaj
NUI: 812326959 · Ferizaj88%
Prodhimi i mobilieve të kuzhinës
NUI: 812195536 · Ferizaj88%
Aktivitetet e mirëmbajtjes trupore
NUI: 812195932 · Ferizaj88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
| 8.Rinas Trade O.P. | 150 |
| 9.Newco Minex L.L.C. | 145 |
| 10.DynCorp International LLC - Kosovo Branch Dega në Kosovë | 141 |
| Pleshinë | 203 | 110 |
| Gaçkë | 188 | 104 |
| Varosh | 163 | 86 |
| Dardani | 158 | 48 |
| Talinovc i Muhaxherëve | 155 | 44 |
| Llashkobarë | 145 | 39 |
| Slivovë | 133 | 74 |
| Prelez i Muhaxherëve | 121 | 75 |
| Gërlicë | 117 | 76 |
| Talinoc i Muhaxherëve | 116 | 113 |
| Nerodime e Epërme | 112 | 66 |
| Tankosiq | 108 | 103 |
| Mirash | 108 | 51 |
| Mirosalë | 100 | 65 |