Bitcraft L.L.C.
NUI: 812195718 · Fushë Kosovë88%
Publikimi i softuerëve të tjerë
9,056 biznese të regjistruara në Fushë Kosovë, Kosovo
Fushë Kosovë ka 9,056 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 5.416 |
| Të Shuara | 3.640 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 4.634 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 4.259 |
| Ortakëri e përgjithshme | 98 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 43 |
| Shoqëri aksionare | 16 |
| Ortakëri e kufizuar | 3 |
| Zyra e Përfaqësisë në Kosovë | 2 |
| Kooperativa Bujqësore | 1 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Aktiviteti i taksive | 785 |
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 384 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 328 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 304 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 282 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 243 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 226 |
| Marrja dhe dhënia me qira (liz… | 176 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 38 |
| 10 | 49 |
| 11 | 37 |
| 12 | 48 |
| 01 | 32 |
| 02 | 64 |
| 03 | 49 |
| 04 | 58 |
| 05 | 87 |
| 06 | 88 |
| 07 | 40 |
| 08 | 53 |
| 09 | 46 |
| 10 | 58 |
| 11 | 42 |
| 12 | 54 |
| 01 | 50 |
| 02 | 43 |
| 03 | 87 |
| 04 | 57 |
| 05 | 42 |
| 06 | 65 |
| 07 | 65 |
| 08 | 57 |
| 09 | 10 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 26% | 25.6% | 25.6% | 25.4% | 23.9% |
| 2001 | 17.6% | 17.6% | 17.6% | 17.6% | 16.4% |
| 2002 | 25.7% | 25.7% | 25.7% | 25.7% | 24.8% |
| 2003 | 28.2% | 28.2% | 28.2% | 28.2% | 23.6% |
| 2004 | 24.9% | 24.9% | 24.9% | 23.4% | 19.9% |
| 2005 | 29.8% | 29.8% | 29.8% | 28.4% | 23.7% |
| 2006 | 37.8% | 37.2% | 36.6% | 33.5% | 28% |
| 2007 | 47.2% | 45.5% | 42.7% | 39.9% | 34.3% |
| 2008 | 43.5% | 42.6% | 41.2% | 39.4% | 32.4% |
| 2009 | 39.1% | 38.2% | 37.3% | 35.9% | 30.5% |
| 2010 | 43.6% | 42.7% | 40.3% | 37.4% | 33.6% |
| 2011 | 43.7% | 42% | 40.3% | 36.6% | 33.2% |
| 2012 | 50.6% | 47.8% | 45.7% | 42.1% | 34.4% |
| 2013 | 47.9% | 45.4% | 42.6% | 39.4% | 36.3% |
| 2014 | 50.3% | 47.2% | 44.8% | 41.7% | 41% |
| 2015 | 53.5% | 52% | 49.8% | 48% | 47.3% |
| 2016 | 57.3% | 54.9% | 53% | 50.9% | 48.8% |
| 2017 | 58.6% | 56.8% | 55.6% | 53.5% | — |
| 2018 | 64.5% | 61.8% | 60.5% | 59.2% | — |
| 2019 | 94.5% | 92.7% | 91.7% | 90.1% | — |
| 2020 | 98% | 96.1% | 95.6% | 94.1% | — |
| 2021 | 97.7% | 95.9% | 95.3% | 94.3% | — |
| 2022 | 98.2% | 96.1% | 95.3% | — | — |
| 2023 | 97.7% | 96.7% | 95.3% | — | — |
| 2024 | 97.4% | 96.7% | — | — | — |
| 2025 | 98.5% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 672 |
| 1-2 yr | 1.154 |
| 3-5 yr | 1.506 |
| 6-10 yr | 1.801 |
| 11-20 yr | 2.288 |
| 20+ yr | 1.635 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 286 | |
| 230 | |
| 224 | |
| 200 | |
| 175 | |
| 125 | |
| 120 | |
Nën-lokacionet brenda Fushë Kosovë
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Sllatinë e Madhe | 392 | 215 |
| Vragoli | 286 | 153 |
| Bardh i Madh | 274 | 107 |
| Bresje | 231 | 142 |
| Miradi e Epërme | 230 | 137 |
| Miradi e Ulët | 136 | 30 |
Bizneset e fundit në Fushë Kosovë
NUI: 812195718 · Fushë Kosovë88%
Publikimi i softuerëve të tjerë
NUI: 812195700 · Fushë Kosovë88%
Aktivitetet shërbyese të rastit për transportin tokësor
| 8.DARDAFON.net L.L.C. |
| 117 |
| 9.Ndërmarrja Ndërtimore Prodhuese Tregtare Lesna Ing Af SH.P.K. | 105 |
| 10.Rec Kos SH.P.K. | 101 |
| Miradi e Poshtme | 83 | 80 |
| Nakaradë | 79 | 39 |
| Uglar | 63 | 23 |
| Bardh i Vogël | 62 | 19 |
| Sllatinë e Vogël | 58 | 22 |
| Harilaq | 51 | 14 |
| Henc | 50 | 23 |
| Lismir | 50 | 18 |
| Grabofci i Ulët | 47 | 4 |
| Harilaç | 43 | 40 |
| Pomozotin | 37 | 19 |
| Kuzmin | 13 | 5 |
| Batuse | 10 | 0 |
| Graboc i Poshtëm | 8 | 7 |