IM POSSIBLE SH.P.K.
NUI: 812326785 · Gjilan88%
Arsimi tjetër p.k.t.
15,907 biznese të regjistruara në Gjilan, Kosovo
Gjilan ka 15,907 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 7.998 |
| Të Shuara | 7.909 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 10.647 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 5.007 |
| Ortakëri e përgjithshme | 187 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 33 |
| Shoqëri aksionare | 23 |
| Kooperativa Bujqësore | 6 |
| Ortakëri e kufizuar | 3 |
| Ndërmarrje publike | 1 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 1.171 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 622 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 609 |
| Aktiviteti i taksive | 558 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 474 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 452 |
| Tregtia me pakicë e tekstileve… | 452 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 444 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 55 |
| 10 | 46 |
| 11 | 50 |
| 12 | 40 |
| 01 | 45 |
| 02 | 35 |
| 03 | 55 |
| 04 | 58 |
| 05 | 76 |
| 06 | 62 |
| 07 | 103 |
| 08 | 43 |
| 09 | 57 |
| 10 | 60 |
| 11 | 59 |
| 12 | 76 |
| 01 | 67 |
| 02 | 72 |
| 03 | 63 |
| 04 | 63 |
| 05 | 64 |
| 06 | 64 |
| 07 | 82 |
| 08 | 49 |
| 09 | 2 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 35.1% | 35% | 35% | 35% | 33% |
| 2001 | 22.9% | 22.8% | 22.8% | 22.8% | 21% |
| 2002 | 28.4% | 28.4% | 28.4% | 28.4% | 26.5% |
| 2003 | 38.8% | 38.8% | 38.8% | 38.8% | 35.6% |
| 2004 | 31.2% | 31.2% | 31.2% | 30.4% | 25.9% |
| 2005 | 31.9% | 31.9% | 31.7% | 29.3% | 26.5% |
| 2006 | 41.8% | 41.5% | 41.5% | 39.4% | 34% |
| 2007 | 45.9% | 43.8% | 42.8% | 40% | 34.1% |
| 2008 | 42.9% | 42.2% | 41.2% | 38.7% | 33.7% |
| 2009 | 45.3% | 45.1% | 43.7% | 40.2% | 35% |
| 2010 | 52.3% | 49.5% | 47.8% | 45.5% | 40.5% |
| 2011 | 49.4% | 46.2% | 44.1% | 42.1% | 36.8% |
| 2012 | 46.4% | 43.3% | 40.5% | 37.2% | 31.7% |
| 2013 | 45.6% | 41.6% | 40% | 37.5% | 33.1% |
| 2014 | 55.8% | 52.9% | 51.6% | 50.1% | 45.3% |
| 2015 | 59.8% | 57% | 56.1% | 53.8% | 49.5% |
| 2016 | 63.8% | 63% | 61.5% | 58.9% | 55.2% |
| 2017 | 67.3% | 65.2% | 64.2% | 62.3% | — |
| 2018 | 68.5% | 67.3% | 65.8% | 64% | — |
| 2019 | 95.3% | 92.9% | 92.2% | 90.6% | — |
| 2020 | 98.5% | 96.7% | 95% | 93.1% | — |
| 2021 | 94.8% | 92.3% | 90.9% | 89.3% | — |
| 2022 | 97.5% | 94.5% | 92.7% | — | — |
| 2023 | 96.5% | 95.3% | 94.9% | — | — |
| 2024 | 97.3% | 96.3% | — | — | — |
| 2025 | 98.5% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 768 |
| 1-2 yr | 1.334 |
| 3-5 yr | 1.799 |
| 6-10 yr | 2.721 |
| 11-20 yr | 4.857 |
| 20+ yr | 4.428 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 400 | |
| 220 | |
| 160 | |
| 150 | |
| 150 | |
| 143 | |
| 142 | |
Nën-lokacionet brenda Gjilan
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Malishevë | 311 | 131 |
| Zhegër | 292 | 127 |
| Velekincë | 258 | 149 |
| Shillovë | 197 | 87 |
| Përlepnicë | 189 | 84 |
| Bresalc | 186 | 91 |
Bizneset e fundit në Gjilan
NUI: 812326785 · Gjilan88%
Arsimi tjetër p.k.t.
NUI: 812326769 · Gjilan88%
Aktivitetet e tjera të pastrimit
NUI: 812326842 · Gjilan88%
Prodhimi i artikujve të plastikës për paketim
| 8.Fluidi SH.P.K. |
| 136 |
| 9.Rexhi SH.P.K. | 100 |
| 10.MONUNI SH.P.K. | 85 |
| Dobërqan | 159 | 51 |
| Cërnicë | 148 | 71 |
| Livoqi i Poshtëm | 132 | 42 |
| Livoqi i Epërm | 93 | 28 |
| Livoç i Ultë | 92 | 90 |
| Pasjane | 74 | 4 |
| Llashticë | 69 | 27 |
| Kmetofc | 68 | 26 |
| Partesh | 63 | 5 |
| Pogragjë | 59 | 22 |
| Livoç i Epërm | 59 | 56 |
| Uglar | 55 | 28 |
| Dobërçan | 53 | 49 |
| Lladovë | 46 | 25 |