BATATINA PETROL SH.P.K.
NUI: 812327006 · Podujevë88%
Tregtia me pakicë e karburantit për automjete në dyqane të specializuar
8,459 biznese të regjistruara në Podujevë, Kosovo
Podujevë ka 8,459 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 4.254 |
| Të Shuara | 4.205 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 6.362 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 2.001 |
| Ortakëri e përgjithshme | 72 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 9 |
| Shoqëri aksionare | 8 |
| Kooperativa Bujqësore | 4 |
| Ortakëri e kufizuar | 2 |
| Ndërmarrje shoqërore | 1 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 575 |
| Aktiviteti i taksive | 408 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 344 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 314 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 288 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 269 |
| Tregtia me pakicë e tekstileve… | 153 |
| Rritja e gjedheve për qumësht | 147 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 29 |
| 10 | 35 |
| 11 | 23 |
| 12 | 29 |
| 01 | 27 |
| 02 | 27 |
| 03 | 30 |
| 04 | 37 |
| 05 | 45 |
| 06 | 41 |
| 07 | 42 |
| 08 | 60 |
| 09 | 21 |
| 10 | 26 |
| 11 | 34 |
| 12 | 26 |
| 01 | 25 |
| 02 | 17 |
| 03 | 33 |
| 04 | 34 |
| 05 | 30 |
| 06 | 29 |
| 07 | 46 |
| 08 | 22 |
| 09 | 2 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 31% | 30.9% | 30.9% | 30.9% | 28.5% |
| 2001 | 20% | 20% | 20% | 20% | 16.7% |
| 2002 | 24.7% | 24.7% | 24.7% | 24.7% | 19.5% |
| 2003 | 39.3% | 39.3% | 39.3% | 38% | 30.7% |
| 2004 | 34.1% | 34.1% | 34.1% | 31.9% | 23.8% |
| 2005 | 44.7% | 44.7% | 44.7% | 39.5% | 36.1% |
| 2006 | 50.5% | 48.9% | 44% | 40.7% | 33.5% |
| 2007 | 47.1% | 43.9% | 40.6% | 38.7% | 31.6% |
| 2008 | 51.9% | 48.1% | 46.3% | 44.4% | 39.5% |
| 2009 | 45.9% | 44.3% | 43.7% | 39.3% | 35% |
| 2010 | 49.7% | 48.5% | 47.2% | 44.2% | 37.4% |
| 2011 | 50.9% | 49.1% | 48.5% | 45.6% | 42.1% |
| 2012 | 48.6% | 46.2% | 43.8% | 39.8% | 36.3% |
| 2013 | 50.8% | 46.5% | 43.4% | 39.1% | 34.3% |
| 2014 | 48.6% | 45.5% | 42.4% | 39.2% | 35.8% |
| 2015 | 59.9% | 57.1% | 55% | 52.6% | 51.4% |
| 2016 | 59.5% | 56.7% | 54.6% | 53.1% | 49.7% |
| 2017 | 58.8% | 54.3% | 53.2% | 51.7% | — |
| 2018 | 57.4% | 54.7% | 53.7% | 53.4% | — |
| 2019 | 94.2% | 90.7% | 87.8% | 85.2% | — |
| 2020 | 97.1% | 94.1% | 92.7% | 90.6% | — |
| 2021 | 97.4% | 95.7% | 94.6% | 92.6% | — |
| 2022 | 97% | 93.1% | 91.3% | — | — |
| 2023 | 96.3% | 93.3% | 92.6% | — | — |
| 2024 | 97.9% | 97.4% | — | — | — |
| 2025 | 96.9% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 340 |
| 1-2 yr | 792 |
| 3-5 yr | 1.041 |
| 6-10 yr | 1.516 |
| 11-20 yr | 2.186 |
| 20+ yr | 2.584 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 135 | |
| 100 | |
| 100 | |
| 67 | |
| 60 | |
| 52 | |
| 46 | |
| 37 |
Nën-lokacionet brenda Podujevë
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Gllamnik | 249 | 144 |
| Batllavë | 184 | 85 |
| Dumnicë e Poshtme | 151 | 79 |
| Bradash | 133 | 63 |
| Orllan | 105 | 31 |
| Letanc | 100 | 49 |
Bizneset e fundit në Podujevë
NUI: 812327006 · Podujevë88%
Tregtia me pakicë e karburantit për automjete në dyqane të specializuar
NUI: 812326983 · Podujevë88%
Transporti tjetër rrugor i pasagjerëve p.k.t.
NUI: 812326975 · Podujevë88%
Restorantet dhe aktivitetet shërbyese lëvizëse të ushqimit
| 9.AGNESA TEX SH.P.K. | 30 |
| 10.Missini Magic L.L.C. | 30 |
| Llugë | 99 | 51 |
| Kërpimeh | 98 | 39 |
| Llapashticë e Epërme | 91 | 45 |
| Peran | 87 | 40 |
| Shakovicë | 87 | 64 |
| Sveqël | 84 | 28 |
| Shtedim | 84 | 54 |
| Bajçinë | 84 | 41 |
| Lupq i Poshtëm | 75 | 14 |
| Dobratin | 65 | 33 |
| Llapashticë e Poshtme | 61 | 40 |
| Bellopojë | 57 | 24 |
| Surkish | 53 | 28 |
| Ballofc | 50 | 12 |