Dru Art Studio L.L.C.
NUI: 812326967 · Prizren88%
Sharrimi i drurit dhe zdrukthëtaria
22,866 biznese të regjistruara në Prizren, Kosovo
Prizren ka 22,866 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 11.632 |
| Të Shuara | 11.234 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 17.183 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 5.223 |
| Ortakëri e përgjithshme | 358 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 61 |
| Kooperativa Bujqësore | 14 |
| Shoqëri aksionare | 13 |
| Ortakëri e kufizuar | 7 |
| Ndërmarrje shoqërore | 5 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 1.094 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 979 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 809 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 772 |
| Tregtia me pakicë e veshjeve n… | 662 |
| Aktiviteti i taksive | 652 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 628 |
| Tregtia me pakicë e tekstileve… | 628 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 88 |
| 10 | 100 |
| 11 | 82 |
| 12 | 80 |
| 01 | 85 |
| 02 | 92 |
| 03 | 89 |
| 04 | 81 |
| 05 | 92 |
| 06 | 85 |
| 07 | 72 |
| 08 | 60 |
| 09 | 60 |
| 10 | 78 |
| 11 | 64 |
| 12 | 79 |
| 01 | 91 |
| 02 | 94 |
| 03 | 84 |
| 04 | 104 |
| 05 | 89 |
| 06 | 82 |
| 07 | 140 |
| 08 | 90 |
| 09 | 1 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 37.5% | 36.9% | 36.8% | 36.7% | 33.2% |
| 2001 | 31.1% | 30.6% | 30.6% | 30.5% | 26.6% |
| 2002 | 31.5% | 31.5% | 31.5% | 31.5% | 27.2% |
| 2003 | 36.3% | 36.3% | 36.3% | 36.2% | 28.8% |
| 2004 | 37.3% | 37.3% | 37.3% | 35.9% | 28.9% |
| 2005 | 39% | 39% | 38.6% | 34% | 28.6% |
| 2006 | 43.2% | 42.9% | 41.3% | 37% | 29.9% |
| 2007 | 54.4% | 51.1% | 47.3% | 44.9% | 36.7% |
| 2008 | 52.8% | 49.1% | 46.1% | 44% | 35.4% |
| 2009 | 56.8% | 54.4% | 52.8% | 47.8% | 38.5% |
| 2010 | 57.6% | 54.4% | 52.5% | 47.5% | 40.2% |
| 2011 | 56.9% | 52.6% | 50.2% | 45.1% | 40.7% |
| 2012 | 55% | 51.7% | 48.7% | 43.9% | 39% |
| 2013 | 58.6% | 54.4% | 50.2% | 46.2% | 41.6% |
| 2014 | 59.6% | 56.6% | 54.8% | 51.4% | 47.3% |
| 2015 | 59.8% | 56.4% | 55.2% | 53.4% | 49% |
| 2016 | 64.6% | 61.5% | 60% | 58.2% | 55.4% |
| 2017 | 62.4% | 59.1% | 56.3% | 54.9% | — |
| 2018 | 62.4% | 59.7% | 59.2% | 57.6% | — |
| 2019 | 94.8% | 94.4% | 93.1% | 92.3% | — |
| 2020 | 97.6% | 96% | 94.8% | 93.9% | — |
| 2021 | 97.1% | 95.8% | 94.2% | 92.5% | — |
| 2022 | 97.7% | 96.3% | 95.4% | — | — |
| 2023 | 98.2% | 96.9% | 96.4% | — | — |
| 2024 | 98.8% | 97.9% | — | — | — |
| 2025 | 98.8% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 1.045 |
| 1-2 yr | 1.911 |
| 3-5 yr | 2.623 |
| 6-10 yr | 3.667 |
| 11-20 yr | 6.793 |
| 20+ yr | 6.827 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 370 | |
| 342 | |
| 238 | |
| 188 | |
| 180 | |
| 170 | |
| 150 | |
Nën-lokacionet brenda Prizren
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Korishë | 412 | 210 |
| Zhur | 300 | 150 |
| Lupishtë | 287 | 111 |
| Mamushë | 247 | 76 |
| Lubizhdë | 204 | 198 |
| Reçan | 185 | 108 |
Bizneset e fundit në Prizren
NUI: 812326967 · Prizren88%
Sharrimi i drurit dhe zdrukthëtaria
NUI: 812326876 · Prizren88%
Aktivitetet e inxhinierisë dhe këshillimit teknik
| 8.ABI PROGRES 2000 SH.P.K. |
| 142 |
| 9.Drini Company SH.P.K. | 120 |
| 10.KAG - Asphalt Company SH.P.K. | 110 |
| Piranë | 176 | 86 |
| Gjonaj | 167 | 90 |
| Dushanovë | 165 | 101 |
| Landovicë | 150 | 95 |
| Mushnikovë | 123 | 64 |
| Vllashnje | 103 | 43 |
| Lubinjë e Epërme | 101 | 39 |
| Hoçë e Qytetit | 91 | 38 |
| Lutogllavë | 87 | 46 |
| Krushë e Vogël | 86 | 52 |
| Romajë | 77 | 45 |
| Vërmicë | 74 | 32 |
| Manastiricë | 70 | 33 |
| Vlashnjë | 70 | 66 |