LA MODA GASHINI SH.P.K.
NUI: 812195693 · Rahovec88%
Tregtia me pakicë me porosi nga shtëpia nëpërmjet postës ose internetit
4,834 biznese të regjistruara në Rahovec, Kosovo
Rahovec ka 4,834 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 2.411 |
| Të Shuara | 2.423 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 3.781 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 985 |
| Ortakëri e përgjithshme | 50 |
| Kooperativa Bujqësore | 6 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 6 |
| Shoqëri aksionare | 4 |
| Ortakëri e kufizuar | 2 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 440 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 224 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 209 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 171 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 168 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 147 |
| Punime suvatimi | 124 |
| Kultivimi i perimeve, pjepërav… | 103 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 8 |
| 10 | 15 |
| 11 | 20 |
| 12 | 17 |
| 01 | 26 |
| 02 | 17 |
| 03 | 13 |
| 04 | 10 |
| 05 | 20 |
| 06 | 9 |
| 07 | 17 |
| 08 | 12 |
| 09 | 12 |
| 10 | 14 |
| 11 | 13 |
| 12 | 12 |
| 01 | 18 |
| 02 | 16 |
| 03 | 16 |
| 04 | 12 |
| 05 | 17 |
| 06 | 8 |
| 07 | 18 |
| 08 | 10 |
| 09 | 1 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 43.9% | 43.7% | 43.7% | 43.5% | 42.1% |
| 2001 | 28.1% | 28.1% | 28.1% | 28.1% | 26.3% |
| 2002 | 34% | 34% | 34% | 34% | 32.1% |
| 2003 | 47.7% | 47.7% | 47.7% | 47.7% | 46.5% |
| 2004 | 38.5% | 38.5% | 38.5% | 38.5% | 35.5% |
| 2005 | 42% | 42% | 42% | 39.7% | 37.4% |
| 2006 | 47.4% | 46.6% | 44.4% | 43.6% | 40.6% |
| 2007 | 56.7% | 55.8% | 55.8% | 53.8% | 46.2% |
| 2008 | 48.4% | 46.7% | 46.7% | 44.3% | 38.5% |
| 2009 | 65.6% | 65.6% | 65.6% | 64.1% | 60.2% |
| 2010 | 53.4% | 50.9% | 50% | 48.3% | 37.9% |
| 2011 | 60.4% | 59.9% | 55.6% | 51.9% | 43.3% |
| 2012 | 53.6% | 51.8% | 50% | 46.8% | 38.3% |
| 2013 | 53.3% | 51.4% | 46.7% | 42.9% | 39.2% |
| 2014 | 54.3% | 51.2% | 49.4% | 46.9% | 44.4% |
| 2015 | 59.2% | 56.2% | 55% | 50.9% | 45% |
| 2016 | 62.6% | 60.5% | 59.7% | 58.8% | 53.8% |
| 2017 | 59.6% | 57.4% | 56% | 53.2% | — |
| 2018 | 60.5% | 60% | 58.5% | 56.4% | — |
| 2019 | 96.2% | 95.5% | 93.2% | 92.4% | — |
| 2020 | 99.2% | 98.3% | 97.5% | 97.5% | — |
| 2021 | 98.3% | 96% | 93.2% | 92.1% | — |
| 2022 | 98.8% | 95.7% | 93.3% | — | — |
| 2023 | 97.1% | 97.1% | 97.1% | — | — |
| 2024 | 99.5% | 98.9% | — | — | — |
| 2025 | 98.9% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 165 |
| 1-2 yr | 362 |
| 3-5 yr | 503 |
| 6-10 yr | 851 |
| 11-20 yr | 1.520 |
| 20+ yr | 1.433 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 82 | |
| 50 | |
| 42 | |
| 36 | |
| 35 | |
| 35 | |
| 28 | |
Nën-lokacionet brenda Rahovec
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Xërxë | 449 | 235 |
| Krushë e Madhe | 379 | 203 |
| Ratkoc | 268 | 132 |
| Bellacërkë | 181 | 99 |
| Radostë | 131 | 56 |
| Çifllak | 114 | 52 |
Bizneset e fundit në Rahovec
NUI: 812195693 · Rahovec88%
Tregtia me pakicë me porosi nga shtëpia nëpërmjet postës ose internetit
NUI: 811858870 · Rahovec88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
NUI: 811858862 · Rahovec88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
NUI: 810742248 · Rahovec63%
Furnizimi me ushqim me porosi për raste
| 8.PROLAB Medical Center SH.P.K. |
| 25 |
| 9.Korenica Parket SH.P.K. | 24 |
| 10.NTH Saranda SH.P.K. | 21 |
| Opterushë | 97 | 48 |
| Kramovik | 89 | 40 |
| Celinë | 86 | 44 |
| Denjë | 82 | 16 |
| Drenoc | 80 | 36 |
| Hoçë e Vogël | 46 | 15 |
| Hoce e Madhe | 42 | 13 |
| Brestoc | 38 | 19 |
| Gexhë | 34 | 17 |
| Polluzhë | 33 | 9 |
| Dejnë | 30 | 27 |
| Sanofc | 27 | 6 |
| Zatriq | 22 | 13 |
| Nagafc | 22 | 4 |