ZABELI CONSTRUCTION SH.P.K.
NUI: 811967548 · Skenderaj88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
4,268 biznese të regjistruara në Skenderaj, Kosovo
Skenderaj ka 4,268 biznese të regjistruara në Kosovo. Shfleto listën e plotë të kompanive, shiko sektorët më aktivë dhe ndjek regjistrimet e fundit më poshtë.
Aktive vs të shuara
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 1.816 |
| Të Shuara | 2.452 |
Sipas llojit
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 3.463 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 740 |
| Ortakëri e përgjithshme | 51 |
| Kooperativa Bujqësore | 7 |
| Shoqëri aksionare | 5 |
| Ndërmarrje shoqërore | 1 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 1 |
Klasifikimi NACE
| Name | Value |
|---|---|
| Tregtia me pakicë në dyqane jo… | 365 |
| Ndërtimi i objekteve banesore … | 327 |
| Aktiviteti i taksive | 250 |
| Rritja e gjedheve për qumësht | 149 |
| Sallonet e floktarisë dhe traj… | 144 |
| Mirëmbajtja dhe riparimi i aut… | 125 |
| Aktivitetet shërbyese të pijev… | 116 |
| Restorantet dhe aktivitetet sh… | 96 |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet |
|---|---|
| 09 | 12 |
| 10 | 17 |
| 11 | 15 |
| 12 | 10 |
| 01 | 12 |
| 02 | 18 |
| 03 | 13 |
| 04 | 21 |
| 05 | 13 |
| 06 | 13 |
| 07 | 21 |
| 08 | 9 |
| 09 | 9 |
| 10 | 17 |
| 11 | 12 |
| 12 | 12 |
| 01 | 6 |
| 02 | 19 |
| 03 | 12 |
| 04 | 8 |
| 05 | 8 |
| 06 | 22 |
| 07 | 19 |
| 08 | 13 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 23% | 23% | 23% | 23% | 22.5% |
| 2001 | 17.3% | 17.3% | 17.3% | 17.3% | 16.8% |
| 2002 | 17% | 17% | 17% | 17% | 15.8% |
| 2003 | 31.4% | 31.4% | 31.4% | 31.4% | 31.4% |
| 2004 | 34.3% | 34.3% | 34.3% | 34.3% | 29.1% |
| 2005 | 35.7% | 35.7% | 35.7% | 31% | 27.8% |
| 2006 | 39.3% | 38.3% | 38.3% | 35.5% | 29% |
| 2007 | 40.9% | 38.6% | 34.1% | 31.8% | 27.3% |
| 2008 | 44.3% | 42% | 42% | 38.9% | 27.5% |
| 2009 | 53.4% | 51.1% | 49.6% | 48.1% | 29.8% |
| 2010 | 56.5% | 51.1% | 48.9% | 46.7% | 38% |
| 2011 | 53.3% | 52.3% | 50.5% | 38.3% | 30.8% |
| 2012 | 47.8% | 40.7% | 32.3% | 23.9% | 19.9% |
| 2013 | 56.9% | 50.8% | 39% | 35.4% | 30.3% |
| 2014 | 53.4% | 47.6% | 43.7% | 36.9% | 30.1% |
| 2015 | 61.3% | 56.3% | 55% | 52.5% | 48.1% |
| 2016 | 59.8% | 54.4% | 52% | 48% | 43.6% |
| 2017 | 61.4% | 58.8% | 58.2% | 54.2% | — |
| 2018 | 62.8% | 58.8% | 58.8% | 56.8% | — |
| 2019 | 93.1% | 91.7% | 88.9% | 86.1% | — |
| 2020 | 94.9% | 92% | 90.5% | 86.1% | — |
| 2021 | 95.5% | 93.2% | 91.7% | 88% | — |
| 2022 | 96.6% | 95.2% | 93.1% | — | — |
| 2023 | 96.6% | 94.5% | 91.1% | — | — |
| 2024 | 97.1% | 95.3% | — | — | — |
| 2025 | 98.2% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Sa të vjetra janë bizneset në këtë komunë?
| Category | Value |
|---|---|
| <1 yr | 155 |
| 1-2 yr | 333 |
| 3-5 yr | 446 |
| 6-10 yr | 779 |
| 11-20 yr | 1.267 |
| 20+ yr | 1.288 |
| Biznesi | Punonjës |
|---|---|
| 240 | |
| 130 | |
| 120 | |
| 120 | |
| 90 | |
| 60 | |
| 30 | |
Nën-lokacionet brenda Skenderaj
| Vendi | Gjithsej | Aktive |
|---|---|---|
| Runik | 225 | 82 |
| Polac | 151 | 67 |
| Llaushë | 140 | 57 |
| Klinë e Epërme | 132 | 60 |
| Burojë | 89 | 23 |
| Klinë e Poshtme | 85 | 37 |
Bizneset e fundit në Skenderaj
NUI: 811967548 · Skenderaj88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
NUI: 811967506 · Skenderaj88%
Tregtia me pakicë e karburantit për automjete në dyqane të specializuar
| 8.Fatos Lepraj B.I. |
| 25 |
| 9.VALONI Company SH.P.K. | 25 |
| 10.Graniti Com SH.P.K. | 23 |
| Prekaz i Epërm | 85 | 33 |
| Rezallë | 75 | 31 |
| Likofc | 67 | 14 |
| Vojnik | 55 | 4 |
| Obri e Poshtme | 43 | 1 |
| Kllodernicë | 43 | 5 |
| Marinë | 42 | 19 |
| Tërnoc | 41 | 14 |
| Turiqec | 39 | 13 |
| Qirez | 37 | 9 |
| Açarevë | 36 | 1 |
| Kopiliq i Ulët | 32 | 4 |
| Rakinicë | 31 | 10 |
| Klinë e Mesme | 31 | 15 |