REJANI MURATOR SH.P.K.
NUI: 812326933 · Malishevë88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
Janë regjistruar 9,085 biznese në sektorin Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore në Kosovo, prej të cilave 4,691 (52%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 4.691 |
| Të Shuara | 4.394 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 4.350 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 4.343 |
| Ortakëri e përgjithshme | 177 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 170 |
| Shoqëri aksionare | 40 |
| Ortakëri e kufizuar | 2 |
| Ndërmarrje tjera nën juridiksion të AKM | 2 |
| Ndërmarrje shoqërore | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 2.222 |
| Ferizaj | 627 |
| Prizren | 584 |
| Gjilan | 474 |
| Gllogoc | 457 |
| Pejë | 449 |
| Gjakovë | 340 |
| Malishevë | 331 |
| Mitrovicë | 327 |
| Skenderaj | 327 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 23.1% | 23.1% | 23.1% | 22.8% | 21.1% |
| 2001 | 18% | 18% | 18% | 18% | 16.2% |
| 2002 | 18.9% | 18.9% | 18.9% | 18.9% | 18.5% |
| 2003 | 37.2% | 37.2% | 37.2% | 37.2% | 32.2% |
| 2004 | 29.8% | 29.8% | 29.8% | 28.2% | 25.3% |
| 2005 | 30.9% | 30.9% | 30.5% | 28.5% | 25.8% |
| 2006 | 39.6% | 39.6% | 38.8% | 36.6% | 32.1% |
| 2007 | 43.8% | 43.1% | 41.2% | 40.5% | 35.3% |
| 2008 | 40.4% | 40% | 39.3% | 38.2% | 30.5% |
| 2009 | 41.4% | 40.4% | 39.5% | 37.9% | 31.3% |
| 2010 | 43.1% | 42.5% | 40.6% | 37.5% | 32.9% |
| 2011 | 41% | 38.3% | 37.9% | 32.6% | 30.3% |
| 2012 | 43.8% | 40.9% | 38.7% | 35.2% | 32% |
| 2013 | 44.1% | 40.7% | 37.4% | 35.1% | 31.4% |
| 2014 | 53.5% | 49.4% | 45.2% | 43.9% | 42.6% |
| 2015 | 61% | 58.3% | 56.6% | 55.2% | 53.8% |
| 2016 | 61.1% | 60.7% | 59.6% | 58.6% | 56.5% |
| 2017 | 66.7% | 65.5% | 64.9% | 64% | — |
| 2018 | 69.3% | 67.2% | 66% | 64.2% | — |
| 2019 | 95% | 93.7% | 92.7% | 91.8% | — |
| 2020 | 99.2% | 97.8% | 96.6% | 95.8% | — |
| 2021 | 99.7% | 98.9% | 97.8% | 97.6% | — |
| 2022 | 99.2% | 97.9% | 97.4% | — | — |
| 2023 | 98.9% | 98.1% | 97% | — | — |
| 2024 | 99.7% | 99% | — | — | — |
| 2025 | 99% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 21 | 2 |
| 10 | 30 | 0 |
| 11 | 43 | 0 |
| 12 | 31 | 0 |
| 01 | 29 | 1 |
| 02 | 43 | 0 |
| 03 | 36 | 0 |
| 04 | 38 | 2 |
| 05 | 36 | 0 |
| 06 | 25 | 0 |
| 07 | 37 | 0 |
| 08 | 37 | 0 |
| 09 | 32 | 0 |
| 10 | 32 | 1 |
| 11 | 21 | 0 |
| 12 | 24 | 0 |
| 01 | 40 | 0 |
| 02 | 45 | 1 |
| 03 | 51 | 0 |
| 04 | 30 | 0 |
| 05 | 35 | 0 |
| 06 | 32 | 0 |
| 07 | 48 | 1 |
| 08 | 20 | 0 |
| 09 | 5 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 86,422,500.00 € | |
| 28,000,000.00 € | |
| 20,000,000.00 € | |
| 15,000,000.00 € | |
| 14,213,900.00 € | |
| 13,545,185.50 € | |
| 13,305,160.00 € | |
| 12,906,019.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 2.222 |
| Ferizaj | 627 |
| Prizren | 584 |
| Gjilan | 474 |
| Gllogoc | 457 |
| Pejë | 449 |
| Gjakovë | 340 |
| Malishevë | 331 |
| Mitrovicë | 327 |
| Skenderaj | 327 |
| Podujevë | 314 |
| Lipjan | 280 |
| Fushë Kosovë | 243 |
| Klinë | 233 |
| Suharekë | 227 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812326933 · Malishevë88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
NUI: 812326892 · Prishtinë88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
NUI: 812195932 · Ferizaj88%
Ndërtimi i objekteve banesore dhe jobanesore
| 9.Marigona Residence SH.P.K. |
| 12,427,000.00 € |
| 10.KZE CONSTRUCTIONS L.L.C. | 10,000,000.00 € |