Shqipe Elshani B.I.
NUI: 811858995 · Fushë Kosovë88%
Tregtia me pakicë e tekstileve në dyqane të specializuara
Janë regjistruar 5,781 biznese në sektorin Tregtia me pakicë e tekstileve në Kosovo, prej të cilave 2,272 (39%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 2.272 |
| Të Shuara | 3.509 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 4.661 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 1.004 |
| Ortakëri e përgjithshme | 108 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 5 |
| Shoqëri aksionare | 3 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.351 |
| Prizren | 628 |
| Ferizaj | 546 |
| Pejë | 454 |
| Gjilan | 452 |
| Gjakovë | 438 |
| Vushtrri | 184 |
| Mitrovicë | 174 |
| Podujevë | 153 |
| Lipjan | 143 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 38.6% | 38.6% | 38.6% | 38.6% | 35.3% |
| 2001 | 32% | 32% | 32% | 32% | 26.7% |
| 2002 | 24.4% | 24.4% | 24.4% | 24.4% | 20.8% |
| 2003 | 41.7% | 41.7% | 41.7% | 41.7% | 35.6% |
| 2004 | 32.2% | 32.2% | 32.2% | 30.1% | 23.7% |
| 2005 | 27.2% | 27.2% | 27.2% | 23.1% | 19.5% |
| 2006 | 32.4% | 32.4% | 31.4% | 28.6% | 24.3% |
| 2007 | 38.9% | 36.9% | 33.6% | 31.5% | 28.2% |
| 2008 | 36.1% | 34.4% | 34.4% | 30.8% | 28.6% |
| 2009 | 40.9% | 38.3% | 35.2% | 33.9% | 31.3% |
| 2010 | 40.6% | 36.6% | 36.6% | 33.2% | 30.7% |
| 2011 | 38.1% | 36.8% | 36.3% | 34.1% | 30.9% |
| 2012 | 39% | 37.8% | 35.4% | 34.1% | 29.9% |
| 2013 | 50.8% | 47.1% | 46% | 43.9% | 41.8% |
| 2014 | 53.3% | 50.3% | 47.3% | 46.7% | 44.8% |
| 2015 | 59.3% | 58.7% | 56.7% | 54.7% | 49.3% |
| 2016 | 60.3% | 59.6% | 55.8% | 55.1% | 51.3% |
| 2017 | 61.7% | 56.7% | 56% | 54.6% | — |
| 2018 | 67.6% | 66.9% | 65.4% | 63.2% | — |
| 2019 | 96.4% | 94.5% | 93.6% | 91.8% | — |
| 2020 | 100% | 100% | 99% | 97.1% | — |
| 2021 | 97.8% | 94.9% | 93.8% | 92.1% | — |
| 2022 | 99.1% | 98.3% | 97.4% | — | — |
| 2023 | 99.3% | 99.3% | 97.9% | — | — |
| 2024 | 100% | 99.4% | — | — | — |
| 2025 | 98.4% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 11 | 0 |
| 10 | 21 | 0 |
| 11 | 7 | 0 |
| 12 | 17 | 0 |
| 01 | 12 | 0 |
| 02 | 5 | 0 |
| 03 | 8 | 0 |
| 04 | 16 | 0 |
| 05 | 18 | 1 |
| 06 | 7 | 0 |
| 07 | 11 | 0 |
| 08 | 8 | 0 |
| 09 | 13 | 0 |
| 10 | 10 | 0 |
| 11 | 10 | 1 |
| 12 | 10 | 0 |
| 01 | 8 | 0 |
| 02 | 15 | 0 |
| 03 | 21 | 0 |
| 04 | 14 | 0 |
| 05 | 14 | 0 |
| 06 | 8 | 0 |
| 07 | 16 | 0 |
| 08 | 8 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 8,233,000.00 € | |
| 6,728,631.00 € | |
| 2,000,000.00 € | |
| 1,050,000.00 € | |
| 750,000.00 € | |
| 600,000.00 € | |
| 569,217.64 € | |
| 500,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.351 |
| Prizren | 628 |
| Ferizaj | 546 |
| Pejë | 454 |
| Gjilan | 452 |
| Gjakovë | 438 |
| Vushtrri | 184 |
| Mitrovicë | 174 |
| Podujevë | 153 |
| Lipjan | 143 |
| Gllogoc | 133 |
| Viti | 120 |
| Fushë Kosovë | 118 |
| Rahovec | 96 |
| Klinë | 88 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811858995 · Fushë Kosovë88%
Tregtia me pakicë e tekstileve në dyqane të specializuara
NUI: 811453696 · Prishtinë88%
Tregtia me pakicë e tekstileve në dyqane të specializuara
NUI: 811090240 · Ferizaj63%
Tregtia me pakicë e tekstileve në dyqane të specializuara
| 9.LAURETA SH.P.K. |
| 500,000.00 € |
| 10.Textil Colours Nagavci SH.P.K. | 471,000.00 € |