BreakTime SH.P.K.
NUI: 812326975 · Podujevë88%
Restorantet dhe aktivitetet shërbyese lëvizëse të ushqimit
Janë regjistruar 9,012 biznese në sektorin Restorantet dhe aktivitetet shërbyese të ushqimit në Kosovo, prej të cilave 4,700 (52%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 4.700 |
| Të Shuara | 4.312 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 5.285 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 3.566 |
| Ortakëri e përgjithshme | 148 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 5 |
| Shoqëri aksionare | 5 |
| Ortakëri e kufizuar | 3 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 2.786 |
| Prizren | 979 |
| Pejë | 580 |
| Ferizaj | 526 |
| Gjilan | 444 |
| Gjakovë | 393 |
| Vushtrri | 334 |
| Fushë Kosovë | 328 |
| Mitrovicë | 323 |
| Lipjan | 198 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 20% | 20% | 20% | 20% | 18.9% |
| 2001 | 13.6% | 13.6% | 13.6% | 13.6% | 11.8% |
| 2002 | 21.1% | 21.1% | 21.1% | 21.1% | 19.1% |
| 2003 | 27.7% | 27.7% | 27.7% | 27.3% | 25.5% |
| 2004 | 27.4% | 27.4% | 27.4% | 26.7% | 23.2% |
| 2005 | 31.4% | 31.4% | 31.4% | 29.1% | 26.1% |
| 2006 | 31.6% | 31% | 29.7% | 27.2% | 23.4% |
| 2007 | 40.5% | 38.8% | 38% | 33.9% | 25.6% |
| 2008 | 39.7% | 38.6% | 37% | 36.4% | 28.8% |
| 2009 | 39.5% | 37.8% | 36.6% | 34.3% | 30.8% |
| 2010 | 43% | 41% | 40% | 39% | 33.5% |
| 2011 | 37.5% | 35.1% | 33.9% | 31% | 24.4% |
| 2012 | 44.1% | 42.4% | 39.2% | 36.7% | 33.1% |
| 2013 | 45.3% | 43% | 40.4% | 39% | 33.6% |
| 2014 | 37.3% | 36.5% | 33.9% | 33% | 31.8% |
| 2015 | 51.4% | 48.2% | 47.5% | 45.7% | 45% |
| 2016 | 53.2% | 51.5% | 50.2% | 47.8% | 47.1% |
| 2017 | 57.1% | 56.1% | 55.2% | 53.9% | — |
| 2018 | 68.2% | 68.2% | 67.6% | 66.5% | — |
| 2019 | 95.5% | 95.2% | 93.9% | 93.1% | — |
| 2020 | 98.1% | 98.1% | 96.5% | 95.6% | — |
| 2021 | 97% | 96.1% | 95% | 94.3% | — |
| 2022 | 97.8% | 96.6% | 96.1% | — | — |
| 2023 | 98.2% | 96.8% | 96.3% | — | — |
| 2024 | 98.4% | 97.3% | — | — | — |
| 2025 | 100% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 28 | 1 |
| 10 | 59 | 1 |
| 11 | 37 | 2 |
| 12 | 45 | 1 |
| 01 | 31 | 0 |
| 02 | 40 | 0 |
| 03 | 51 | 0 |
| 04 | 46 | 0 |
| 05 | 51 | 0 |
| 06 | 50 | 0 |
| 07 | 42 | 0 |
| 08 | 40 | 0 |
| 09 | 34 | 0 |
| 10 | 49 | 0 |
| 11 | 37 | 0 |
| 12 | 44 | 0 |
| 01 | 42 | 0 |
| 02 | 45 | 0 |
| 03 | 52 | 0 |
| 04 | 60 | 0 |
| 05 | 52 | 0 |
| 06 | 58 | 0 |
| 07 | 55 | 0 |
| 08 | 36 | 0 |
| 09 | 1 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 10,000,000.00 € | |
| 5,000,000.00 € | |
| 4,026,461.96 € | |
| 2,756,990.98 € | |
| 1,400,000.00 € | |
| 1,312,625.00 € | |
| 1,220,000.00 € | |
| 1,077,235.20 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 2.786 |
| Prizren | 979 |
| Pejë | 580 |
| Ferizaj | 526 |
| Gjilan | 444 |
| Gjakovë | 393 |
| Vushtrri | 334 |
| Fushë Kosovë | 328 |
| Mitrovicë | 323 |
| Lipjan | 198 |
| Rahovec | 168 |
| Suharekë | 167 |
| Podujevë | 143 |
| Klinë | 134 |
| Deçan | 134 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812326975 · Podujevë88%
Restorantet dhe aktivitetet shërbyese lëvizëse të ushqimit
NUI: 812195784 · Novobërdë88%
Restorantet dhe aktivitetet shërbyese lëvizëse të ushqimit
NUI: 811858804 · Vushtrri88%
Restorantet dhe aktivitetet shërbyese lëvizëse të ushqimit
| 9.TE SYLA 1967 SH.P.K. |
| 1,000,000.00 € |
| 10.GIZZI SH.P.K. | 1,000,000.00 € |