Ramë O. Berisha B.I.
NUI: 812326800 · Pejë88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
Janë regjistruar 8,909 biznese në sektorin Aktivitetet shërbyese të pijeve në Kosovo, prej të cilave 4,684 (53%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 4.684 |
| Të Shuara | 4.225 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 6.598 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 2.153 |
| Ortakëri e përgjithshme | 156 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 1 |
| Shoqëri aksionare | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.964 |
| Ferizaj | 898 |
| Prizren | 809 |
| Gjilan | 622 |
| Pejë | 617 |
| Gjakovë | 549 |
| Mitrovicë | 434 |
| Fushë Kosovë | 282 |
| Podujevë | 269 |
| Suharekë | 241 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 34.1% | 34.1% | 34.1% | 34.1% | 32.7% |
| 2001 | 19.4% | 19.4% | 19.4% | 19.4% | 18.4% |
| 2002 | 28.8% | 28.8% | 28.8% | 28.8% | 24.7% |
| 2003 | 36% | 36% | 36% | 36% | 32% |
| 2004 | 28.7% | 28.7% | 28.7% | 28.7% | 25.9% |
| 2005 | 26% | 26% | 25.7% | 22.6% | 19.9% |
| 2006 | 27% | 27% | 25.4% | 23.8% | 19.4% |
| 2007 | 27.4% | 27% | 24.7% | 22.8% | 19.1% |
| 2008 | 38.9% | 36.9% | 35.8% | 34.5% | 24.2% |
| 2009 | 36.3% | 34.7% | 32.5% | 28.4% | 20.2% |
| 2010 | 42.2% | 38.5% | 36% | 34.2% | 29.8% |
| 2011 | 35.7% | 33.9% | 32.2% | 27.8% | 24.9% |
| 2012 | 38% | 34.8% | 32.2% | 28% | 24.7% |
| 2013 | 39.9% | 37.1% | 34% | 32% | 27.3% |
| 2014 | 41.4% | 38% | 35.3% | 32.7% | 28% |
| 2015 | 44.8% | 42.9% | 41.4% | 39% | 37.1% |
| 2016 | 47.3% | 44.7% | 43.2% | 41.6% | 38% |
| 2017 | 55.8% | 52.8% | 51.4% | 48.6% | — |
| 2018 | 59.2% | 57.2% | 55.9% | 54.2% | — |
| 2019 | 92.1% | 91.1% | 90.1% | 89.5% | — |
| 2020 | 97.6% | 95.9% | 94.4% | 92.9% | — |
| 2021 | 96.2% | 94.5% | 93.9% | 92.3% | — |
| 2022 | 95.2% | 93.8% | 92.9% | — | — |
| 2023 | 95.2% | 93% | 92.7% | — | — |
| 2024 | 98.7% | 97.3% | — | — | — |
| 2025 | 97.8% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 23 | 0 |
| 10 | 41 | 3 |
| 11 | 21 | 0 |
| 12 | 28 | 0 |
| 01 | 23 | 1 |
| 02 | 22 | 0 |
| 03 | 39 | 0 |
| 04 | 35 | 0 |
| 05 | 51 | 2 |
| 06 | 29 | 0 |
| 07 | 50 | 1 |
| 08 | 29 | 2 |
| 09 | 28 | 0 |
| 10 | 33 | 0 |
| 11 | 37 | 1 |
| 12 | 37 | 2 |
| 01 | 36 | 1 |
| 02 | 43 | 0 |
| 03 | 50 | 0 |
| 04 | 58 | 1 |
| 05 | 55 | 0 |
| 06 | 43 | 0 |
| 07 | 53 | 0 |
| 08 | 25 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 900,000.00 € | |
| 600,000.00 € | |
| 600,000.00 € | |
| 400,000.00 € | |
| 300,000.00 € | |
| 210,000.00 € | |
| 200,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.964 |
| Ferizaj | 898 |
| Prizren | 809 |
| Gjilan | 622 |
| Pejë | 617 |
| Gjakovë | 549 |
| Mitrovicë | 434 |
| Fushë Kosovë | 282 |
| Podujevë | 269 |
| Suharekë | 241 |
| Rahovec | 224 |
| Kaçanik | 197 |
| Vushtrri | 187 |
| Lipjan | 183 |
| Gllogoc | 139 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812326800 · Pejë88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
NUI: 812326868 · Zveçan88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
NUI: 812195643 · Gjilan88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
NUI: 812195990 · Mitrovicë Veriore88%
Aktivitetet shërbyese të pijeve
| 9.N'Caffe 2024 SH.P.K. |
| 150,000.00 € |
| 10.EDEROS ALLINVEST SH.P.K. | 150,000.00 € |