Fadil Muslija B.I.
NUI: 811858937 · Ferizaj88%
Aktiviteti i taksive
Janë regjistruar 11,271 biznese në sektorin Aktiviteti i taksive në Kosovo, prej të cilave 2,731 (24%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 2.731 |
| Të Shuara | 8.540 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 11.080 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 172 |
| Ortakëri e përgjithshme | 12 |
| Shoqëri aksionare | 7 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.723 |
| Ferizaj | 1.307 |
| Mitrovicë | 830 |
| Fushë Kosovë | 785 |
| Prizren | 652 |
| Lipjan | 586 |
| Gjilan | 558 |
| Pejë | 544 |
| Vushtrri | 540 |
| Podujevë | 408 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 19.2% | 19.2% | 19.2% | 19.2% | 18% |
| 2001 | 16.1% | 16.1% | 16.1% | 16.1% | 14.4% |
| 2002 | 19.8% | 19.8% | 19.8% | 19.8% | 17.9% |
| 2003 | 23.2% | 23.2% | 23.2% | 23.2% | 21.2% |
| 2004 | 26.4% | 26.4% | 26.4% | 25.6% | 22.2% |
| 2005 | 30.2% | 30.2% | 30.2% | 27.9% | 23.8% |
| 2006 | 38.7% | 38.7% | 37.9% | 36.2% | 29.8% |
| 2007 | 44.6% | 41.7% | 40.6% | 39.5% | 34.1% |
| 2008 | 44.4% | 42.9% | 42.6% | 40.6% | 31.5% |
| 2009 | 42.4% | 40.4% | 39.4% | 36.9% | 29.1% |
| 2010 | 42.1% | 40.7% | 39.3% | 36.9% | 28.1% |
| 2011 | 52.5% | 49.6% | 48.3% | 42.6% | 37.1% |
| 2012 | 49.4% | 46.6% | 45% | 40.7% | 34.1% |
| 2013 | 52.6% | 48.3% | 42.6% | 38.6% | 35.3% |
| 2014 | 53.7% | 46.6% | 43% | 40.7% | 35.7% |
| 2015 | 52.2% | 50.1% | 48.4% | 45.2% | 38.5% |
| 2016 | 57.2% | 54.5% | 52.2% | 48.5% | 41.8% |
| 2017 | 59.8% | 56.3% | 54.8% | 51.8% | — |
| 2018 | 53.5% | 49.7% | 46.5% | 42.6% | — |
| 2019 | 89.9% | 84.5% | 83.7% | 80.6% | — |
| 2020 | 93.5% | 88% | 87% | 85.9% | — |
| 2021 | 97.7% | 95.4% | 92% | 88.5% | — |
| 2022 | 96.2% | 94.9% | 91% | — | — |
| 2023 | 91.2% | 87.7% | 86% | — | — |
| 2024 | 81.3% | 73.3% | — | — | — |
| 2025 | 94.7% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 6 | 2 |
| 10 | 6 | 2 |
| 11 | 8 | 1 |
| 12 | 1 | 0 |
| 01 | 6 | 0 |
| 02 | 2 | 0 |
| 03 | 5 | 0 |
| 04 | 20 | 1 |
| 05 | 11 | 1 |
| 06 | 2 | 0 |
| 07 | 25 | 1 |
| 08 | 6 | 0 |
| 09 | 5 | 1 |
| 10 | 6 | 1 |
| 11 | 2 | 0 |
| 12 | 5 | 0 |
| 01 | 5 | 0 |
| 02 | 7 | 1 |
| 03 | 4 | 0 |
| 04 | 2 | 0 |
| 05 | 8 | 0 |
| 06 | 3 | 1 |
| 07 | 12 | 0 |
| 08 | 2 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 2,000,000.00 € | |
| 1,070,000.00 € | |
| 800,000.00 € | |
| 600,000.00 € | |
| 420,000.00 € | |
| 400,000.00 € | |
| 331,000.00 € | |
| 300,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.723 |
| Ferizaj | 1.307 |
| Mitrovicë | 830 |
| Fushë Kosovë | 785 |
| Prizren | 652 |
| Lipjan | 586 |
| Gjilan | 558 |
| Pejë | 544 |
| Vushtrri | 540 |
| Podujevë | 408 |
| Gllogoc | 339 |
| Viti | 329 |
| Kamenicë | 284 |
| Skenderaj | 250 |
| Obiliq | 236 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811858937 · Ferizaj88%
Aktiviteti i taksive
NUI: 811349225 · Istog88%
Aktiviteti i taksive
NUI: 811267443 · Fushë Kosovë63%
Aktiviteti i taksive
NUI: 810565856 · Mitrovicë50%
Aktiviteti i taksive
| 9.Golden Taxi SH.P.K. |
| 240,000.00 € |
| 10.LULI 2002 SH.P.K. | 216,000.00 € |