TONII DT SH.P.K.
NUI: 811967431 · Podujevë88%
Kultivimi i perimeve, pjepërave dhe shalqirit, bimëve rrënjore dhe tuberoze
Janë regjistruar 1,890 biznese në sektorin Kultivimi i perimeve në Kosovo, prej të cilave 916 (48%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 916 |
| Të Shuara | 974 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 1.572 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 278 |
| Ortakëri e përgjithshme | 21 |
| Kooperativa Bujqësore | 15 |
| Shoqëri aksionare | 4 |
| Name | Value |
|---|---|
| Mamushë | 158 |
| Prishtinë | 146 |
| Prizren | 111 |
| Podujevë | 105 |
| Rahovec | 103 |
| Vushtrri | 89 |
| Ferizaj | 83 |
| Klinë | 77 |
| Kamenicë | 74 |
| Gjilan | 73 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 19.4% | 19.4% | 19.4% | 19.4% | 19.4% |
| 2001 | 30.4% | 30.4% | 30.4% | 30.4% | 30.4% |
| 2002 | 23.5% | 23.5% | 23.5% | 23.5% | 23.5% |
| 2003 | 40.9% | 40.9% | 40.9% | 36.4% | 31.8% |
| 2004 | 44.2% | 44.2% | 44.2% | 44.2% | 41.9% |
| 2005 | 35.7% | 35.7% | 35.7% | 32.1% | 28.6% |
| 2006 | 30% | 30% | 30% | 30% | 20% |
| 2007 | 34.8% | 21.7% | 17.4% | 17.4% | 17.4% |
| 2008 | 48.1% | 40.7% | 40.7% | 37% | 29.6% |
| 2009 | 40.6% | 37.5% | 37.5% | 31.3% | 18.8% |
| 2010 | 50% | 45.5% | 45.5% | 40.9% | 36.4% |
| 2011 | 31.3% | 28.4% | 26.9% | 25.4% | 19.4% |
| 2012 | 34% | 28.8% | 23.5% | 19.6% | 16.3% |
| 2013 | 40% | 35% | 32.5% | 30% | 25.8% |
| 2014 | 34% | 30.7% | 28.1% | 26.1% | 23.5% |
| 2015 | 36.5% | 34.7% | 34.1% | 32.9% | 30.6% |
| 2016 | 51.8% | 51.1% | 48.9% | 48.9% | 41.1% |
| 2017 | 52.6% | 51.5% | 49.5% | 47.4% | — |
| 2018 | 50.6% | 48.2% | 45.9% | 44.7% | — |
| 2019 | 96.6% | 95.4% | 95.4% | 93.1% | — |
| 2020 | 100% | 97% | 97% | 94% | — |
| 2021 | 94.1% | 94.1% | 94.1% | 91.2% | — |
| 2022 | 92.9% | 90% | 87.1% | — | — |
| 2023 | 99.2% | 97.5% | 95.9% | — | — |
| 2024 | 99.1% | 96.5% | — | — | — |
| 2025 | 98.8% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 1 | 0 |
| 10 | 7 | 1 |
| 11 | 5 | 1 |
| 12 | 1 | 0 |
| 01 | 4 | 1 |
| 02 | 1 | 0 |
| 03 | 3 | 0 |
| 04 | 3 | 0 |
| 05 | 7 | 0 |
| 06 | 7 | 0 |
| 07 | 46 | 0 |
| 08 | 9 | 0 |
| 11 | 2 | 0 |
| 12 | 2 | 0 |
| 01 | 2 | 0 |
| 02 | 2 | 0 |
| 03 | 1 | 0 |
| 04 | 1 | 0 |
| 06 | 2 | 0 |
| 07 | 3 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 1,500,000.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 232,400.00 € | |
| 220,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Mamushë | 158 |
| Prishtinë | 146 |
| Prizren | 111 |
| Podujevë | 105 |
| Rahovec | 103 |
| Vushtrri | 89 |
| Ferizaj | 83 |
| Klinë | 77 |
| Kamenicë | 74 |
| Gjilan | 73 |
| Pejë | 72 |
| Skenderaj | 72 |
| Viti | 68 |
| Leposaviq | 65 |
| Suharekë | 62 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811967431 · Podujevë88%
Kultivimi i perimeve, pjepërave dhe shalqirit, bimëve rrënjore dhe tuberoze
NUI: 811454040 · Pejë88%
Kultivimi i perimeve, pjepërave dhe shalqirit, bimëve rrënjore dhe tuberoze
NUI: 811027350 · Shtime63%
Kultivimi i perimeve, pjepërave dhe shalqirit, bimëve rrënjore dhe tuberoze
NUI: 811220938 · Dragash50%
Kultivimi i perimeve, pjepërave dhe shalqirit, bimëve rrënjore dhe tuberoze
| 9.OLTI FARM SH.P.K. |
| 100,000.00 € |
| 10.Natural Herbs SH.P.K. | 100,000.00 € |