Trim Goska B.I.
NUI: 812195677 · Pejë88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
Janë regjistruar 8,650 biznese në sektorin Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e bukurisë në Kosovo, prej të cilave 5,246 (61%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 5.246 |
| Të Shuara | 3.404 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 7.317 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 1.275 |
| Ortakëri e përgjithshme | 57 |
| Shoqëri aksionare | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.853 |
| Prizren | 772 |
| Ferizaj | 757 |
| Gjilan | 609 |
| Gjakovë | 522 |
| Pejë | 494 |
| Mitrovicë | 438 |
| Fushë Kosovë | 304 |
| Podujevë | 288 |
| Vushtrri | 244 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 49% | 49% | 49% | 49% | 47.5% |
| 2001 | 40% | 40% | 40% | 40% | 36.3% |
| 2002 | 44.5% | 44.5% | 44.5% | 44.5% | 41.6% |
| 2003 | 60.3% | 60.3% | 60.3% | 60.3% | 56.2% |
| 2004 | 46.7% | 46.7% | 46.7% | 44.3% | 40.1% |
| 2005 | 45.8% | 45.8% | 45.5% | 41.9% | 39% |
| 2006 | 49.2% | 48.7% | 45.5% | 43.9% | 40.2% |
| 2007 | 53.6% | 51.7% | 47.7% | 44.4% | 39.7% |
| 2008 | 56.1% | 53.5% | 51.3% | 50% | 45.6% |
| 2009 | 55.7% | 52.6% | 51.3% | 49.6% | 47.4% |
| 2010 | 57.5% | 55.7% | 53.1% | 50.5% | 43.6% |
| 2011 | 55% | 51% | 49% | 44.2% | 41% |
| 2012 | 56.9% | 54% | 50.3% | 48.6% | 42.5% |
| 2013 | 56.5% | 51.7% | 50.2% | 47.4% | 42.6% |
| 2014 | 60.2% | 55.7% | 53% | 50.3% | 45.8% |
| 2015 | 58.5% | 55.3% | 54.3% | 50.8% | 47.3% |
| 2016 | 61.2% | 58% | 55.9% | 54.3% | 50% |
| 2017 | 57.6% | 53.3% | 50.8% | 49.5% | — |
| 2018 | 63.5% | 60.6% | 58.2% | 56.4% | — |
| 2019 | 95% | 88.7% | 86.4% | 84.1% | — |
| 2020 | 97.9% | 93.1% | 90.7% | 89.2% | — |
| 2021 | 94.9% | 93% | 92.5% | 89.9% | — |
| 2022 | 95.6% | 92.7% | 90.2% | — | — |
| 2023 | 96.9% | 94.8% | 93.3% | — | — |
| 2024 | 98.3% | 96.5% | — | — | — |
| 2025 | 98.1% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 31 | 2 |
| 10 | 38 | 1 |
| 11 | 35 | 2 |
| 12 | 20 | 0 |
| 01 | 25 | 1 |
| 02 | 28 | 0 |
| 03 | 23 | 0 |
| 04 | 37 | 0 |
| 05 | 49 | 0 |
| 06 | 47 | 1 |
| 07 | 43 | 0 |
| 08 | 34 | 1 |
| 09 | 39 | 2 |
| 10 | 35 | 2 |
| 11 | 32 | 1 |
| 12 | 34 | 1 |
| 01 | 27 | 0 |
| 02 | 48 | 0 |
| 03 | 72 | 0 |
| 04 | 63 | 0 |
| 05 | 47 | 0 |
| 06 | 43 | 0 |
| 07 | 73 | 0 |
| 08 | 68 | 0 |
| 09 | 3 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 250,000.00 € | |
| 250,000.00 € | |
| 120,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 70,000.00 € | |
| 70,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.853 |
| Prizren | 772 |
| Ferizaj | 757 |
| Gjilan | 609 |
| Gjakovë | 522 |
| Pejë | 494 |
| Mitrovicë | 438 |
| Fushë Kosovë | 304 |
| Podujevë | 288 |
| Vushtrri | 244 |
| Lipjan | 234 |
| Gllogoc | 228 |
| Suharekë | 199 |
| Rahovec | 171 |
| Viti | 164 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812195677 · Pejë88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
NUI: 811967473 · Vushtrri88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
NUI: 811967449 · Prizren88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
NUI: 811858888 · Prishtinë88%
Sallonet e floktarisë dhe trajtimet e tjera të bukurisë
| 9.VOGUE HAIR SH.P.K. |
| 67,000.00 € |
| 10.Sunkiss Solarium SH.P.K. | 60,000.00 € |