Retro Aktiv SH.P.K.
NUI: 811858961 · Prizren88%
Prodhimi i bukës, simiteve dhe ëmbëlsirave të freskëta
Janë regjistruar 4,081 biznese në sektorin Prodhimi i bukës, simiteve dhe ëmbëlsirave në Kosovo, prej të cilave 2,301 (56%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 2.301 |
| Të Shuara | 1.780 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 3.077 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 963 |
| Ortakëri e përgjithshme | 38 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 2 |
| Ndërmarrje tjera nën juridiksion të AKM | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 753 |
| Prizren | 612 |
| Ferizaj | 279 |
| Gjakovë | 258 |
| Gjilan | 219 |
| Pejë | 208 |
| Mitrovicë | 165 |
| Podujevë | 141 |
| Fushë Kosovë | 133 |
| Dragash | 130 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 38% | 38% | 38% | 38% | 37.2% |
| 2001 | 25.4% | 25.4% | 25.4% | 25.4% | 23.7% |
| 2002 | 27.4% | 27.4% | 27.4% | 27.4% | 26.5% |
| 2003 | 33.3% | 33.3% | 33.3% | 33.3% | 29.8% |
| 2004 | 39.5% | 39.5% | 39.5% | 39.5% | 35.4% |
| 2005 | 42.1% | 42.1% | 42.1% | 41.1% | 40.2% |
| 2006 | 38.4% | 38.4% | 37% | 37% | 34.2% |
| 2007 | 37.9% | 36.4% | 36.4% | 36.4% | 28.8% |
| 2008 | 48.2% | 43.4% | 43.4% | 43.4% | 42.2% |
| 2009 | 54% | 54% | 54% | 53% | 46% |
| 2010 | 35.7% | 33.7% | 31.6% | 29.6% | 25.5% |
| 2011 | 51.6% | 47.6% | 46.8% | 42.7% | 41.1% |
| 2012 | 46.3% | 40.9% | 38.9% | 36.2% | 32.2% |
| 2013 | 42.4% | 40.3% | 36.1% | 34% | 31.3% |
| 2014 | 47.5% | 46.3% | 42.6% | 40.1% | 38.9% |
| 2015 | 51.5% | 49.7% | 47.9% | 47.9% | 44.3% |
| 2016 | 58.2% | 54.6% | 53.6% | 51.5% | 49.5% |
| 2017 | 58.8% | 54.7% | 53.4% | 52.7% | — |
| 2018 | 60.8% | 57.5% | 56.9% | 54.9% | — |
| 2019 | 93.7% | 93.1% | 90.6% | 89.3% | — |
| 2020 | 98.4% | 95.7% | 94.1% | 91.4% | — |
| 2021 | 98.6% | 95.3% | 94.4% | 92.5% | — |
| 2022 | 94.8% | 91.7% | 91.7% | — | — |
| 2023 | 95.8% | 95.8% | 92.7% | — | — |
| 2024 | 97.2% | 95.4% | — | — | — |
| 2025 | 97.7% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 8 | 0 |
| 10 | 18 | 0 |
| 11 | 25 | 1 |
| 12 | 16 | 1 |
| 01 | 13 | 0 |
| 02 | 18 | 1 |
| 03 | 18 | 3 |
| 04 | 12 | 0 |
| 05 | 27 | 1 |
| 06 | 19 | 1 |
| 07 | 17 | 0 |
| 08 | 26 | 0 |
| 09 | 10 | 0 |
| 10 | 20 | 0 |
| 11 | 21 | 0 |
| 12 | 13 | 0 |
| 01 | 22 | 0 |
| 02 | 12 | 0 |
| 03 | 16 | 1 |
| 04 | 16 | 0 |
| 05 | 22 | 0 |
| 06 | 17 | 0 |
| 07 | 26 | 0 |
| 08 | 11 | 0 |
| 09 | 1 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 1,202,400.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 777,800.00 € | |
| 752,800.00 € | |
| 700,000.00 € | |
| 650,000.00 € | |
| 609,826.00 € | |
| 551,011.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 753 |
| Prizren | 612 |
| Ferizaj | 279 |
| Gjakovë | 258 |
| Gjilan | 219 |
| Pejë | 208 |
| Mitrovicë | 165 |
| Podujevë | 141 |
| Fushë Kosovë | 133 |
| Dragash | 130 |
| Vushtrri | 126 |
| Rahovec | 103 |
| Suharekë | 88 |
| Gllogoc | 75 |
| Lipjan | 73 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811858961 · Prizren88%
Prodhimi i bukës, simiteve dhe ëmbëlsirave të freskëta
NUI: 811348996 · Prishtinë88%
Prodhimi i bukës, simiteve dhe ëmbëlsirave të freskëta
NUI: 811348988 · Mitrovicë88%
Prodhimi i bukës, simiteve dhe ëmbëlsirave të freskëta
| 9.Lushaj Company SH.P.K. |
| 400,000.00 € |
| 10.DIAMANT foods SH.P.K. | 301,500.00 € |