Horeca Solutions SH.P.K.
NUI: 811454107 · Prishtinë88%
Tregtia me shumicë jo e specializuar
Janë regjistruar 1,643 biznese në sektorin Tregtia me shumicë jo e specializuar në Kosovo, prej të cilave 810 (49%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 810 |
| Të Shuara | 833 |
| Category | Value |
|---|---|
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 890 |
| Biznes individual | 681 |
| Ortakëri e përgjithshme | 49 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 19 |
| Shoqëri aksionare | 2 |
| Kooperativa Bujqësore | 1 |
| Ndërmarrje tjera nën juridiksion të AKM | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 661 |
| Prizren | 155 |
| Ferizaj | 125 |
| Fushë Kosovë | 94 |
| Gjilan | 84 |
| Pejë | 71 |
| Gjakovë | 69 |
| Mitrovicë | 39 |
| Lipjan | 38 |
| Leposaviq | 32 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 26.9% | 26.9% | 26.9% | 26.9% | 25.9% |
| 2001 | 21.7% | 21.7% | 21.7% | 21.7% | 20% |
| 2002 | 27.1% | 27.1% | 27.1% | 27.1% | 25% |
| 2003 | 17.4% | 17.4% | 17.4% | 17.4% | 15.2% |
| 2004 | 29.2% | 29.2% | 29.2% | 27.8% | 26.4% |
| 2005 | 31% | 31% | 31% | 23.9% | 22.5% |
| 2006 | 32.3% | 32.3% | 30.6% | 24.2% | 17.7% |
| 2007 | 38.1% | 38.1% | 35.7% | 33.3% | 31% |
| 2008 | 39.6% | 39.6% | 39.6% | 39.6% | 37.5% |
| 2009 | 31.6% | 31.6% | 31.6% | 31.6% | 28.9% |
| 2010 | 37.8% | 37.8% | 37.8% | 35.6% | 24.4% |
| 2011 | 27.8% | 27.8% | 25.9% | 24.1% | 24.1% |
| 2012 | 36.9% | 35.4% | 32.3% | 29.2% | 26.2% |
| 2013 | 40.8% | 40.8% | 39.5% | 39.5% | 36.8% |
| 2014 | 54.7% | 52.8% | 50.9% | 43.4% | 39.6% |
| 2015 | 42.9% | 41.1% | 37.5% | 37.5% | 37.5% |
| 2016 | 64.5% | 62.9% | 59.7% | 59.7% | 58.1% |
| 2017 | 56.9% | 55.4% | 55.4% | 55.4% | — |
| 2018 | 46.4% | 43.5% | 43.5% | 43.5% | — |
| 2019 | 96.2% | 96.2% | 96.2% | 96.2% | — |
| 2020 | 100% | 97.8% | 97.8% | 97.8% | — |
| 2021 | 98.2% | 98.2% | 96.5% | 96.5% | — |
| 2022 | 100% | 98.5% | 98.5% | — | — |
| 2023 | 100% | 100% | 100% | — | — |
| 2024 | 98.6% | 97.1% | — | — | — |
| 2025 | 100% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 8 | 0 |
| 10 | 2 | 0 |
| 11 | 4 | 1 |
| 12 | 6 | 0 |
| 01 | 8 | 0 |
| 02 | 6 | 0 |
| 03 | 8 | 0 |
| 04 | 8 | 0 |
| 05 | 6 | 0 |
| 06 | 9 | 0 |
| 07 | 5 | 0 |
| 08 | 8 | 0 |
| 09 | 4 | 0 |
| 10 | 5 | 0 |
| 11 | 8 | 0 |
| 12 | 9 | 0 |
| 01 | 7 | 0 |
| 02 | 9 | 0 |
| 03 | 9 | 0 |
| 04 | 9 | 0 |
| 05 | 6 | 0 |
| 06 | 6 | 0 |
| 07 | 20 | 0 |
| 08 | 4 | 0 |
| 09 | 1 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 5,102,040.81 € | |
| 4,660,000.00 € | |
| 2,999,990.00 € | |
| 2,652,166.00 € | |
| 1,551,000.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 580,000.00 € | |
| 555,759.31 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 661 |
| Prizren | 155 |
| Ferizaj | 125 |
| Fushë Kosovë | 94 |
| Gjilan | 84 |
| Pejë | 71 |
| Gjakovë | 69 |
| Mitrovicë | 39 |
| Lipjan | 38 |
| Leposaviq | 32 |
| Podujevë | 31 |
| Vushtrri | 22 |
| Viti | 20 |
| Gllogoc | 18 |
| Kaçanik | 18 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
| 9.Edona Company L.L.C. |
| 500,000.00 € |
| 10.Proton SH.P.K. | 400,000.00 € |