InCorso Ku Qaji Ka Lezet Ushqimi Ka Shije SH.P.K.
NUI: 810867674 · Prishtinë75%
Furnizimi me ushqim me porosi për raste
Janë regjistruar 3,246 biznese në sektorin Furnizimi me ushqim me porosi për raste në Kosovo, prej të cilave 1,053 (32%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 1.053 |
| Të Shuara | 2.193 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 2.874 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 314 |
| Ortakëri e përgjithshme | 55 |
| Shoqëri aksionare | 2 |
| Kooperativa Bujqësore | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 793 |
| Prizren | 348 |
| Ferizaj | 344 |
| Gjakovë | 229 |
| Gjilan | 223 |
| Pejë | 201 |
| Mitrovicë | 190 |
| Podujevë | 112 |
| Kaçanik | 97 |
| Fushë Kosovë | 88 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 25.5% | 25.5% | 25.5% | 25.5% | 24.3% |
| 2001 | 16.4% | 16.4% | 16.4% | 16.4% | 14.3% |
| 2002 | 25.2% | 25.2% | 25.2% | 25.2% | 21% |
| 2003 | 30.5% | 30.5% | 30.5% | 30.5% | 25.6% |
| 2004 | 30.6% | 30.6% | 30.6% | 29.2% | 25.5% |
| 2005 | 29.3% | 29.3% | 28.7% | 26.9% | 21.6% |
| 2006 | 35.7% | 35.7% | 33.3% | 31% | 27.1% |
| 2007 | 39.2% | 36.1% | 34% | 30.9% | 27.8% |
| 2008 | 34.6% | 32.7% | 30.8% | 28.8% | 24.4% |
| 2009 | 35.4% | 32.3% | 32.3% | 31.7% | 26.8% |
| 2010 | 38.4% | 34.6% | 34% | 34% | 28.9% |
| 2011 | 37.8% | 37.8% | 35.1% | 31.1% | 27.7% |
| 2012 | 35.5% | 34.2% | 31.6% | 27% | 21.1% |
| 2013 | 49.1% | 45% | 43.3% | 36.8% | 33.9% |
| 2014 | 46.6% | 44.5% | 41.1% | 39.7% | 37.7% |
| 2015 | 46% | 44.8% | 42.5% | 41.4% | 36.8% |
| 2016 | 60% | 54.7% | 52% | 52% | 49.3% |
| 2017 | 46.7% | 45.3% | 45.3% | 41.3% | — |
| 2018 | 58.3% | 58.3% | 58.3% | 58.3% | — |
| 2019 | 95.6% | 95.6% | 93.3% | 91.1% | — |
| 2020 | 100% | 98.5% | 93.9% | 92.4% | — |
| 2021 | 98% | 98% | 98% | 96% | — |
| 2022 | 98% | 96% | 90% | — | — |
| 2023 | 91.1% | 89.3% | 89.3% | — | — |
| 2024 | 98% | 98% | — | — | — |
| 2025 | 96.7% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 6 | 1 |
| 10 | 10 | 0 |
| 11 | 1 | 0 |
| 12 | 3 | 0 |
| 01 | 3 | 1 |
| 02 | 2 | 0 |
| 03 | 3 | 0 |
| 04 | 8 | 0 |
| 05 | 6 | 0 |
| 06 | 5 | 0 |
| 07 | 8 | 0 |
| 08 | 6 | 0 |
| 09 | 7 | 1 |
| 10 | 5 | 0 |
| 11 | 2 | 0 |
| 12 | 6 | 0 |
| 01 | 6 | 0 |
| 02 | 8 | 0 |
| 03 | 4 | 0 |
| 04 | 5 | 0 |
| 05 | 6 | 0 |
| 06 | 6 | 0 |
| 07 | 9 | 0 |
| 08 | 4 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 130,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 87,000.00 € | |
| 52,715.00 € | |
| 50,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 793 |
| Prizren | 348 |
| Ferizaj | 344 |
| Gjakovë | 229 |
| Gjilan | 223 |
| Pejë | 201 |
| Mitrovicë | 190 |
| Podujevë | 112 |
| Kaçanik | 97 |
| Fushë Kosovë | 88 |
| Lipjan | 82 |
| Vushtrri | 66 |
| Kamenicë | 52 |
| Obiliq | 51 |
| Gllogoc | 38 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 810867674 · Prishtinë75%
Furnizimi me ushqim me porosi për raste
NUI: 810742248 · Rahovec63%
Furnizimi me ushqim me porosi për raste
NUI: 811184324 · Gjilan63%
Furnizimi me ushqim me porosi për raste
| 9.VERTIGO BAR LOUNGE SH.P.K. |
| 50,000.00 € |
| 10.PROPER PIZZA & MORE SH.P.K. | 40,000.00 € |