Ylber Ibishi B.I.
NUI: 811086504 · Ferizaj63%
Tregti tjetër me pakicë në dyqane jo të specializuara
Janë regjistruar 2,838 biznese në sektorin Tregti tjetër me pakicë në Kosovo, prej të cilave 1,191 (42%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 1.191 |
| Të Shuara | 1.647 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 2.287 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 514 |
| Ortakëri e përgjithshme | 26 |
| Shoqëri aksionare | 10 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 561 |
| Ferizaj | 306 |
| Prizren | 229 |
| Gjilan | 220 |
| Dragash | 189 |
| Mitrovicë | 130 |
| Gjakovë | 113 |
| Pejë | 112 |
| Gllogoc | 98 |
| Fushë Kosovë | 95 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 31% | 31% | 31% | 31% | 28.7% |
| 2001 | 22.9% | 22.9% | 22.9% | 22.9% | 20.6% |
| 2002 | 34.6% | 34.6% | 34.6% | 34.6% | 30.8% |
| 2003 | 43.8% | 43.8% | 43.8% | 42.5% | 32.5% |
| 2004 | 39.8% | 39.8% | 39.8% | 39.4% | 31.4% |
| 2005 | 32.7% | 32.7% | 32.7% | 31.7% | 29.7% |
| 2006 | 57.4% | 57.4% | 53.7% | 46.3% | 40.7% |
| 2007 | 47.7% | 44.6% | 43.1% | 41.5% | 38.5% |
| 2008 | 39.8% | 38.7% | 36.6% | 35.5% | 28% |
| 2009 | 46.2% | 45.2% | 43.3% | 39.4% | 33.7% |
| 2010 | 52% | 48% | 46.3% | 44.7% | 35.8% |
| 2011 | 46.2% | 43.4% | 41.5% | 34% | 29.2% |
| 2012 | 52.9% | 48.8% | 45.5% | 44.6% | 39.7% |
| 2013 | 53.1% | 51% | 49% | 44.8% | 42.7% |
| 2014 | 61% | 56.8% | 55.9% | 50.8% | 46.6% |
| 2015 | 63% | 63% | 61.7% | 60.5% | 50.6% |
| 2016 | 61.9% | 59.8% | 55.7% | 53.6% | 50.5% |
| 2017 | 62.4% | 58.1% | 57% | 51.6% | — |
| 2018 | 68.8% | 66.3% | 62.5% | 58.8% | — |
| 2019 | 90.8% | 90.8% | 89.2% | 87.7% | — |
| 2020 | 96.8% | 95.2% | 95.2% | 91.9% | — |
| 2021 | 98.5% | 96.9% | 96.9% | 96.9% | — |
| 2022 | 100% | 100% | 96.6% | — | — |
| 2023 | 100% | 100% | 98.6% | — | — |
| 2024 | 97.3% | 96% | — | — | — |
| 2025 | 100% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 3 | 0 |
| 10 | 3 | 0 |
| 11 | 6 | 0 |
| 12 | 5 | 1 |
| 01 | 6 | 0 |
| 02 | 7 | 0 |
| 03 | 2 | 0 |
| 04 | 3 | 0 |
| 05 | 13 | 0 |
| 06 | 7 | 0 |
| 07 | 7 | 0 |
| 08 | 5 | 0 |
| 09 | 6 | 0 |
| 10 | 9 | 0 |
| 11 | 9 | 0 |
| 12 | 7 | 0 |
| 01 | 4 | 0 |
| 02 | 9 | 0 |
| 03 | 11 | 0 |
| 04 | 7 | 0 |
| 05 | 9 | 0 |
| 06 | 6 | 0 |
| 07 | 15 | 0 |
| 08 | 8 | 0 |
| 09 | 2 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 7,000,000.00 € | |
| 900,000.00 € | |
| 808,500.00 € | |
| 500,000.00 € | |
| 500,000.00 € | |
| 500,000.00 € | |
| 440,000.00 € | |
| 312,032.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 561 |
| Ferizaj | 306 |
| Prizren | 229 |
| Gjilan | 220 |
| Dragash | 189 |
| Mitrovicë | 130 |
| Gjakovë | 113 |
| Pejë | 112 |
| Gllogoc | 98 |
| Fushë Kosovë | 95 |
| Lipjan | 73 |
| Rahovec | 72 |
| Podujevë | 67 |
| Klinë | 63 |
| Viti | 59 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811086504 · Ferizaj63%
Tregti tjetër me pakicë në dyqane jo të specializuara
NUI: 810554205 · Mitrovicë63%
Tregti tjetër me pakicë në dyqane jo të specializuara
NUI: 811169756 · Gllogoc50%
Tregti tjetër me pakicë në dyqane jo të specializuara
NUI: 811453290 · Prishtinë88%
Tregti tjetër me pakicë në dyqane jo të specializuara
| 9.Dekor Tropikal SH.P.K. |
| 300,000.00 € |
| 10.BALA NUTRITIONS SH.P.K. | 200,000.00 € |