Ermal Pula B.I.
NUI: 812196039 · Prizren88%
Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, në dyqane të specializuara
Janë regjistruar 1,592 biznese në sektorin Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure në Kosovo, prej të cilave 654 (41%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 654 |
| Të Shuara | 938 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 1.375 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 203 |
| Ortakëri e përgjithshme | 12 |
| Shoqëri aksionare | 2 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 381 |
| Prizren | 204 |
| Ferizaj | 139 |
| Pejë | 123 |
| Gjakovë | 113 |
| Gjilan | 109 |
| Mitrovicë | 91 |
| Podujevë | 55 |
| Vushtrri | 47 |
| Lipjan | 32 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 35.9% | 35.9% | 35.9% | 35.9% | 33.7% |
| 2001 | 16.7% | 16.7% | 16.7% | 16.7% | 15.4% |
| 2002 | 26.9% | 26.9% | 26.9% | 26.9% | 25.6% |
| 2003 | 39.4% | 39.4% | 39.4% | 39.4% | 27.3% |
| 2004 | 34.5% | 34.5% | 34.5% | 34.5% | 30% |
| 2005 | 36.7% | 36.7% | 35.4% | 32.9% | 26.6% |
| 2006 | 45.1% | 43.1% | 41.2% | 37.3% | 33.3% |
| 2007 | 43.5% | 43.5% | 40.3% | 38.7% | 37.1% |
| 2008 | 31.5% | 31.5% | 27.8% | 25.9% | 22.2% |
| 2009 | 48.1% | 46.3% | 44.4% | 42.6% | 37% |
| 2010 | 53.2% | 53.2% | 51.1% | 48.9% | 46.8% |
| 2011 | 56.9% | 52.8% | 51.4% | 48.6% | 44.4% |
| 2012 | 39.3% | 36.1% | 32.8% | 32.8% | 32.8% |
| 2013 | 53.3% | 50% | 45% | 45% | 41.7% |
| 2014 | 56.9% | 49% | 43.1% | 39.2% | 37.3% |
| 2015 | 57.9% | 52.6% | 49.1% | 45.6% | 43.9% |
| 2016 | 81.1% | 79.2% | 77.4% | 73.6% | 71.7% |
| 2017 | 65.1% | 65.1% | 62.8% | 60.5% | — |
| 2018 | 66.7% | 66.7% | 66.7% | 66.7% | — |
| 2019 | 96.7% | 96.7% | 96.7% | 96.7% | — |
| 2020 | 100% | 96.3% | 96.3% | 96.3% | — |
| 2021 | 100% | 100% | 100% | 100% | — |
| 2022 | 100% | 96.2% | 96.2% | — | — |
| 2023 | 100% | 100% | 97.1% | — | — |
| 2024 | 100% | 97.3% | — | — | — |
| 2025 | 100% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 2 | 0 |
| 10 | 3 | 0 |
| 11 | 1 | 0 |
| 12 | 2 | 0 |
| 01 | 2 | 0 |
| 02 | 1 | 0 |
| 03 | 6 | 0 |
| 04 | 1 | 0 |
| 05 | 3 | 0 |
| 06 | 1 | 0 |
| 07 | 1 | 0 |
| 08 | 1 | 0 |
| 09 | 3 | 0 |
| 12 | 4 | 0 |
| 01 | 2 | 0 |
| 02 | 2 | 0 |
| 03 | 4 | 0 |
| 04 | 1 | 0 |
| 05 | 2 | 0 |
| 06 | 1 | 0 |
| 07 | 2 | 0 |
| 08 | 5 | 0 |
| 09 | 1 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 1,099,997.52 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 900,000.00 € | |
| 507,000.00 € | |
| 500,000.00 € | |
| 195,000.00 € | |
| 105,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 381 |
| Prizren | 204 |
| Ferizaj | 139 |
| Pejë | 123 |
| Gjakovë | 113 |
| Gjilan | 109 |
| Mitrovicë | 91 |
| Podujevë | 55 |
| Vushtrri | 47 |
| Lipjan | 32 |
| Kaçanik | 28 |
| Gllogoc | 27 |
| Fushë Kosovë | 27 |
| Viti | 22 |
| Suharekë | 21 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812196039 · Prizren88%
Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, në dyqane të specializuara
NUI: 811858945 · Ferizaj88%
Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, në dyqane të specializuara
NUI: 810723868 · Lipjan63%
Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, në dyqane të specializuara
NUI: 70525119 · Prizren63%
Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure, në dyqane të specializuara
| 9.VECO SH.P.K. |
| 100,000.00 € |
| 10.LONA SHOES SH.P.K. | 100,000.00 € |