Iber Memaj B.I.
NUI: 812326743 · Deçan88%
Aktivitete juridike
Janë regjistruar 2,934 biznese në sektorin Aktivitete juridike në Kosovo, prej të cilave 2,194 (75%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 2.194 |
| Të Shuara | 740 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 1.986 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 914 |
| Ortakëri e përgjithshme | 23 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 7 |
| Shoqëri aksionare | 3 |
| Ortakëri e kufizuar | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.318 |
| Pejë | 225 |
| Prizren | 218 |
| Gjilan | 186 |
| Ferizaj | 155 |
| Mitrovicë | 110 |
| Gjakovë | 102 |
| Fushë Kosovë | 54 |
| Vushtrri | 54 |
| Viti | 53 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 58.6% | 58.6% | 58.6% | 58.6% | 56.9% |
| 2001 | 39.1% | 39.1% | 39.1% | 39.1% | 39.1% |
| 2002 | 54.5% | 54.5% | 54.5% | 54.5% | 52.3% |
| 2003 | 61.5% | 61.5% | 61.5% | 61.5% | 46.2% |
| 2004 | 76.2% | 76.2% | 76.2% | 76.2% | 76.2% |
| 2005 | 62.5% | 62.5% | 60.4% | 52.1% | 39.6% |
| 2006 | 72.5% | 72.5% | 72.5% | 67.5% | 65% |
| 2007 | 80.4% | 80.4% | 80.4% | 75.3% | 64.9% |
| 2008 | 74.7% | 74.7% | 70.5% | 67.4% | 57.9% |
| 2009 | 70.3% | 68.8% | 62.5% | 56.3% | 53.1% |
| 2010 | 76.3% | 73.7% | 73.7% | 69.7% | 64.5% |
| 2011 | 78.5% | 78.5% | 70.9% | 67.1% | 59.5% |
| 2012 | 79.8% | 79% | 75.6% | 73.1% | 66.4% |
| 2013 | 83.8% | 82.9% | 81% | 76.2% | 74.3% |
| 2014 | 80.8% | 78.8% | 77.9% | 73.1% | 66.3% |
| 2015 | 74.7% | 74.7% | 69.6% | 63.3% | 58.2% |
| 2016 | 89.3% | 86.7% | 82.7% | 76.7% | 68% |
| 2017 | 81.1% | 76.6% | 76.1% | 73.1% | — |
| 2018 | 87.4% | 84.3% | 84.3% | 80.3% | — |
| 2019 | 96.5% | 95.9% | 94.7% | 87.6% | — |
| 2020 | 98.7% | 96% | 91.3% | 84% | — |
| 2021 | 96.6% | 94.6% | 91.2% | 89.1% | — |
| 2022 | 95.9% | 92.8% | 89.7% | — | — |
| 2023 | 98.6% | 96.2% | 96.2% | — | — |
| 2024 | 98.8% | 98.8% | — | — | — |
| 2025 | 98.8% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 18 | 0 |
| 10 | 7 | 0 |
| 11 | 8 | 0 |
| 12 | 11 | 0 |
| 01 | 9 | 0 |
| 02 | 23 | 0 |
| 03 | 45 | 0 |
| 04 | 35 | 1 |
| 05 | 54 | 1 |
| 06 | 24 | 0 |
| 07 | 9 | 0 |
| 08 | 7 | 0 |
| 09 | 5 | 1 |
| 10 | 8 | 0 |
| 11 | 6 | 0 |
| 12 | 23 | 0 |
| 01 | 13 | 0 |
| 02 | 11 | 0 |
| 03 | 9 | 0 |
| 04 | 6 | 0 |
| 05 | 4 | 0 |
| 06 | 3 | 0 |
| 07 | 7 | 0 |
| 08 | 2 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 1,791,599.00 € | |
| 604,152.54 € | |
| 300,000.00 € | |
| 200,000.00 € | |
| 100,000.00 € | |
| 82,500.00 € | |
| 80,000.00 € | |
| 60,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 1.318 |
| Pejë | 225 |
| Prizren | 218 |
| Gjilan | 186 |
| Ferizaj | 155 |
| Mitrovicë | 110 |
| Gjakovë | 102 |
| Vushtrri | 54 |
| Fushë Kosovë | 54 |
| Viti | 53 |
| Suharekë | 47 |
| Lipjan | 47 |
| Podujevë | 40 |
| Klinë | 39 |
| Gllogoc | 32 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 812326743 · Deçan88%
Aktivitete juridike
NUI: 811967499 · Lipjan88%
Aktivitete juridike
NUI: 811453688 · Prishtinë88%
Aktivitete juridike
NUI: 811254614 · Fushë Kosovë63%
Aktivitete juridike
| 9.Avokatura Istrefi SH.P.K. |
| 60,000.00 € |
| 10.ZYRA E AVOKATIS KOMPENSIMI SH.P.K. | 50,000.00 € |