BALLKAN PROGRES SH.P.K.
NUI: 811453810 · Prishtinë88%
Aktivitetet e spitaleve
Janë regjistruar 463 biznese në sektorin Aktivitetet e spitaleve në Kosovo, prej të cilave 257 (56%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 257 |
| Të Shuara | 206 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 278 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 171 |
| Ortakëri e përgjithshme | 11 |
| Dega e Shoqërisë së Huaj | 2 |
| Shoqëri aksionare | 1 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 163 |
| Ferizaj | 44 |
| Gjilan | 40 |
| Gjakovë | 27 |
| Prizren | 25 |
| Pejë | 18 |
| Lipjan | 16 |
| Mitrovicë | 15 |
| Fushë Kosovë | 14 |
| Graçanicë | 14 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 71.4% | 71.4% | 71.4% | 71.4% | 66.7% |
| 2001 | 31.3% | 31.3% | 31.3% | 31.3% | 25% |
| 2002 | 40% | 40% | 40% | 40% | 33.3% |
| 2003 | 61.1% | 61.1% | 61.1% | 61.1% | 61.1% |
| 2004 | 48.3% | 48.3% | 48.3% | 41.4% | 34.5% |
| 2005 | 61.3% | 61.3% | 61.3% | 58.1% | 48.4% |
| 2006 | 64.7% | 64.7% | 64.7% | 64.7% | 64.7% |
| 2007 | 68.8% | 68.8% | 50% | 43.8% | 37.5% |
| 2008 | 53.3% | 46.7% | 46.7% | 46.7% | 33.3% |
| 2009 | 66.7% | 61.9% | 61.9% | 61.9% | 57.1% |
| 2010 | 66.7% | 66.7% | 58.3% | 58.3% | 50% |
| 2011 | 60% | 60% | 55% | 55% | 55% |
| 2012 | 55% | 55% | 50% | 45% | 35% |
| 2013 | 81.3% | 68.8% | 68.8% | 56.3% | 43.8% |
| 2014 | 69.6% | 65.2% | 65.2% | 60.9% | 43.5% |
| 2017 | 61.1% | 61.1% | 61.1% | 55.6% | — |
| 2018 | 72.7% | 72.7% | 72.7% | 72.7% | — |
| 2019 | 95% | 95% | 95% | 95% | — |
| 2020 | 100% | 100% | 100% | 100% | — |
| 2021 | 100% | 100% | 100% | 100% | — |
| 2022 | 100% | 100% | 100% | — | — |
| 2023 | 100% | 91.7% | 91.7% | — | — |
| 2024 | 91.7% | 91.7% | — | — | — |
| 2025 | 100% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 2 | 0 |
| 12 | 3 | 1 |
| 01 | 2 | 0 |
| 06 | 3 | 0 |
| 07 | 1 | 0 |
| 08 | 2 | 0 |
| 10 | 1 | 0 |
| 11 | 1 | 0 |
| 12 | 3 | 0 |
| 01 | 2 | 0 |
| 02 | 2 | 0 |
| 03 | 1 | 0 |
| 05 | 4 | 0 |
| 07 | 2 | 0 |
| 08 | 3 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 12,286,222.00 € | |
| 11,910,000.00 € | |
| 2,900,000.00 € | |
| 2,066,000.00 € | |
| 1,799,940.00 € | |
| 1,200,000.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
| 1,000,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 163 |
| Ferizaj | 44 |
| Gjilan | 40 |
| Gjakovë | 27 |
| Prizren | 25 |
| Pejë | 18 |
| Lipjan | 16 |
| Mitrovicë | 15 |
| Fushë Kosovë | 14 |
| Graçanicë | 14 |
| Vushtrri | 10 |
| Klinë | 9 |
| Malishevë | 8 |
| Viti | 7 |
| Podujevë | 7 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811453810 · Prishtinë88%
Aktivitetet e spitaleve
NUI: 810225385 · Gjakovë75%
Aktivitetet e spitaleve
NUI: 812195346 · Graçanicë88%
Aktivitetet e spitaleve
| 9.Dream SH.P.K. |
| 900,000.00 € |
| 10.INTERNATIONAL HEALTH CENTER L.L.C. | 850,000.00 € |