Fotografimi i Dhëmbëve SH.P.K.
NUI: 811349390 · Prishtinë88%
Aktivitetet e dentistëve
Janë regjistruar 1,813 biznese në sektorin Aktivitetet e dentistëve në Kosovo, prej të cilave 1,399 (77%) janë aktive. Eksploro listën e plotë, liderët sipas kapitalit dhe punësimit, shpërndarjen gjeografike dhe trendet e mbijetesës më poshtë.
| Category | Value |
|---|---|
| Aktive | 1.399 |
| Të Shuara | 414 |
| Category | Value |
|---|---|
| Biznes individual | 1.069 |
| Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara | 726 |
| Ortakëri e përgjithshme | 18 |
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 565 |
| Gjilan | 146 |
| Prizren | 146 |
| Ferizaj | 129 |
| Pejë | 125 |
| Gjakovë | 101 |
| Mitrovicë | 71 |
| Fushë Kosovë | 69 |
| Suharekë | 49 |
| Vushtrri | 41 |
Sa perqind e bizneseve te regjistruara cdo vit jane ende aktive sot
| Cohort Year | 1Y | 2Y | 3Y | 5Y | 10Y |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | 74% | 74% | 74% | 74% | 74% |
| 2001 | 63.6% | 63.6% | 63.6% | 63.6% | 61.4% |
| 2002 | 79.6% | 79.6% | 79.6% | 79.6% | 77.6% |
| 2003 | 81.8% | 81.8% | 81.8% | 81.8% | 81.8% |
| 2004 | 71.6% | 71.6% | 71.6% | 70.1% | 65.7% |
| 2005 | 68.3% | 68.3% | 68.3% | 65.9% | 65.9% |
| 2006 | 73.8% | 73.8% | 73.8% | 73.8% | 71.4% |
| 2007 | 82.4% | 76.5% | 76.5% | 73.5% | 67.6% |
| 2008 | 86% | 86% | 82.5% | 78.9% | 75.4% |
| 2009 | 66% | 66% | 66% | 66% | 64.2% |
| 2010 | 80% | 80% | 80% | 80% | 67.5% |
| 2011 | 87.1% | 87.1% | 87.1% | 83.9% | 80.6% |
| 2012 | 73.6% | 73.6% | 73.6% | 73.6% | 71.7% |
| 2013 | 74.6% | 74.6% | 71.6% | 67.2% | 62.7% |
| 2014 | 77.8% | 76.4% | 76.4% | 75% | 68.1% |
| 2015 | 82.1% | 82.1% | 82.1% | 78.6% | 71.4% |
| 2016 | 85.5% | 82.6% | 81.2% | 78.3% | 72.5% |
| 2017 | 88.7% | 85.5% | 83.9% | 82.3% | — |
| 2018 | 84% | 84% | 82.7% | 78.7% | — |
| 2019 | 100% | 100% | 98.3% | 93.3% | — |
| 2020 | 97.1% | 95.7% | 94.2% | 94.2% | — |
| 2021 | 97.8% | 97.8% | 95.7% | 95.7% | — |
| 2022 | 98.1% | 97.2% | 96.2% | — | — |
| 2023 | 100% | 99% | 97.9% | — | — |
| 2024 | 97.4% | 97.4% | — | — | — |
| 2025 | 99.2% | — | — | — | — |
| 2026 | — | — | — | — | — |
Regjistrimet e reja dhe shuarjet gjatë 24 muajve të fundit
| Month | Regjistrimet | Shuarjet |
|---|---|---|
| 09 | 5 | 0 |
| 10 | 12 | 0 |
| 11 | 8 | 0 |
| 12 | 12 | 0 |
| 01 | 8 | 1 |
| 02 | 8 | 0 |
| 03 | 6 | 0 |
| 04 | 17 | 0 |
| 05 | 14 | 0 |
| 06 | 16 | 0 |
| 07 | 13 | 0 |
| 08 | 14 | 0 |
| 09 | 7 | 0 |
| 10 | 12 | 0 |
| 11 | 11 | 0 |
| 12 | 7 | 0 |
| 01 | 5 | 0 |
| 02 | 13 | 0 |
| 03 | 11 | 0 |
| 04 | 7 | 0 |
| 05 | 14 | 0 |
| 06 | 14 | 0 |
| 07 | 14 | 0 |
| 08 | 3 | 0 |
| Biznesi | Kapitali |
|---|---|
| 200,000.00 € | |
| 200,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
| 150,000.00 € | |
| 146,000.00 € | |
| 140,000.00 € | |
| 120,000.00 € | |
| 110,000.00 € | |
Sektorë bizneset e të cilëve ndajnë pronarë me këtë sektor
Ku ndodhen bizneset në këtë sektor
| Name | Value |
|---|---|
| Prishtinë | 565 |
| Gjilan | 146 |
| Prizren | 146 |
| Ferizaj | 129 |
| Pejë | 125 |
| Gjakovë | 101 |
| Mitrovicë | 71 |
| Fushë Kosovë | 69 |
| Suharekë | 49 |
| Vushtrri | 41 |
| Gllogoc | 40 |
| Podujevë | 37 |
| Istog | 31 |
| Lipjan | 30 |
| Viti | 24 |
Bizneset e fundit në këtë sektor
NUI: 811349390 · Prishtinë88%
Aktivitetet e dentistëve
NUI: 810722472 · Lipjan63%
Aktivitetet e dentistëve
NUI: 811529835 · Gjilan63%
Aktivitetet e dentistëve
NUI: 810552340 · Mitrovicë63%
Aktivitetet e dentistëve
| 9.Evident SH.P.K. |
| 100,000.00 € |
| 10.ORDINANCA STOMATOLOGJIKE O.S DARDANI SH.P.K. | 100,000.00 € |